Immunologia Najważniejszy, stale aktualizowany, oryginalny polski podręcznik immunologii! Nowe, szóste wydanie podręcznika przedstawia najnowsze osiągnięcia z zakresu wiedzy o układzie odpornościowym. Omówiono tu nie tylko zagadnienia ogólne, dotyczące podstaw immunologii i mechanizmów funkcjonowania układu odpornościowego, ale również powiązania tego układu z innymi układami, między innymi...

Immunologia

Najważniejszy, stale aktualizowany, oryginalny polski podręcznik immunologii!

Nowe, szóste wydanie podręcznika przedstawia najnowsze osiągnięcia z zakresu wiedzy o układzie odpornościowym. Omówiono tu nie tylko zagadnienia ogólne, dotyczące podstaw immunologii i mechanizmów funkcjonowania układu odpornościowego, ale również powiązania tego układu z innymi układami, między innymi z układem pokarmowym, ośrodkowym układem nerwowym i układem rozrodczym. Włączone są również rozdziały z dziedziny immunologii klinicznej i immunopatologii.

Wiele rozdziałów napisali nowi autorzy, specjaliści z danej dziedziny. Nowością tego wydania jest ostatni rozdział omawiający w sposób przystępny najpopularniejsze techniki immunologiczne wykorzystywane zarówno w nowoczesnej diagnostyce laboratoryjnej, jak i w badaniach naukowych. Rozdział ten zawiera również informacje dotyczące podstawowych metod badania układu odpornościowego człowieka. Kolejną nowością jest uzupełnienie każdego rozdziału wykazem zalecanej literatury.

Podręcznik jest przeznaczony nie tylko dla studentów medycyny, biologii, biotechnologii, weterynarii, ale może służyć do wzbogacenia wiedzy lekarzom medycyny wielu specjalności, między innymi alergologom, hematologom, reumatologom, onkologom, dermatologom, a także lekarzom weterynarii. Podręcznik będzie też niewątpliwie cennym źródłem dla naukowców, nie tylko immunologów, ale także badaczy zajmujących się szeroko pojętymi naukami o życiu - biologów, mikrobiologów, genetyków.

O autorach:
Redaktorzy naukowi, a także wielu autorów, to pracownicy naukowi Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (różnych zakładów i klinik) oraz Instytutu Zdrowia Publicznego.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2013 (copyright 2012)

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/170455/immunologia.html

KNBM_Antidotum | 2013-03-13

Jest to już kolejne, szóste wydanie znanego podręcznika „Immunologia” napisanego przez specjalistów z danych dziedzin, a zarazem całkiem nowa książka dotrzymująca kroku lawinowo pojawiającym się najnowszym osiągnięciom i odkryciom naukowym dotyczącym wiedzy na temat poznania mechanizmów układu odpornościowego.
Immunologia jest trudną i obszerną dziedziną naukową. Pojawienie się tak dobrze napisanego podręcznika jest czymś, czego studenci potrzebują oraz poszukują do zrozumienia tajników wiedzy z zakresu immunologii. Autorzy z niezwykłą lekkością opisują bardzo złożone mechanizmy immunologiczne niczego przy tym nie upraszczając.
Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie dział dotyczący zastosowania immunologii w diagnostyce oraz w badaniach naukowych, w którym znajdziemy informacje na temat podstawowych metod badania układu odpornościowego stosowanych w niemal każdym laboratorium. Obecność licznych, kolorowych i dobrze oznaczonych schematów jest pomocna, a nawet...

Wicher | 2017-06-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Naukowe
Przeczytana: 14 marca 2017

Bardzo przystępnie napisana, przyjemnie się czytało i przyswajało wiedzę jedyny minus to to, że najważniejsze informacje na koniec mogłyby być w super wyróżnionych i bardzo krótko napisanych punktach :)

apple | 2018-09-07
Shaft18 | 2018-09-02