Organic chemistry
Chemia organiczna,

Wznowienie 5-tomowego znakomitego podręcznika akademickiego chemii organicznej, znanego i polecanego na polskich uczelniach! Książkę cechuje: * przystępny, systematyczny wykład chemii organicznej; * nowatorski sposób wyjaśniania mechanizmów reakcji; * doskonały pod względem dydaktycznym i metodycznym układ materiału; * świetne opracowanie graficzne; * bogaty materiał...

Książkę cechuje:

* przystępny, systematyczny wykład chemii organicznej;
* nowatorski sposób wyjaśniania mechanizmów reakcji;
* doskonały pod względem dydaktycznym i metodycznym układ materiału;
* świetne opracowanie graficzne;
* bogaty materiał ilustracyjny.

W nowym uaktualnionym wydaniu podręcznik powiązano z bogatym materiałem rozszerzającym i uzupełniającym, dostępnym na specjalnie dedykowanych stronach internetowych. Uwzględniono również najnowsze informacje z zakresu chemii organicznej, zaakcentowano powiązania chemii organicznej z naukami biologicznymi, udoskonalono wizualizację wielu zagadnień oraz dodano nowe problemy do rozwiązania.

Opinie wykładowców:

W każdym szczególe widać staranność i dbałość o studenta, który [najczęściej] korzysta z książki. Niezależnie od poziomu zaawansowania zawsze znajdzie on tutaj dla siebie coś interesującego [...].

(prof. dr hab. Jarosław Polański, Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego, Katowice)

Książkę McMurry'ego polecam polskiemu czytelnikowi również z powodu nadzwyczaj ciekawego przedstawienia zagadnień z pogranicza chemii organicznej, bioorganicznej i biochemii [...].

(prof. dr hab. Jerzy Hanuza, Instytut Chemii i Technologii Żywności Akademii Ekonomicznej, Wrocław)

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/4757/chemia-organiczna-t-15.html

Rafał | 2011-03-30
Przeczytana: 02 lutego 2010

Choć czytało się miło i przyjemnie muszę stwierdzić, że książka mnie zawiodła. Nie rozpatrzono wszystkich charakterystycznych zagadnień, a ponadto potraktowano czytelnika i jego możliwości umysłowe z przymrużeniem oka przez co ma się wrażenie, że autor traktuje nas jak dzieci tłumacząc niektóre zagadnienia.

Niemniej, książka wydaje się być idealną dla osób zaczynających przygodę z chemią organiczną. Na uwagę zasługują również "ciekawostki" prezentowane dla każdego większego działu, które zdecydowanie nie są ani za długie, ani za krótkie, a czynią lekturę przyjemniejszą. Również ćwiczenia zawarte w podręczniku są na w miarę wysokim poziom, często jednak wyższym niż przekazany w treści materiał.

Jusi | 2012-12-30
Na półkach: Przeczytane, Chemia

Dobra książka, jezyk przystępny, świetne podsumowania na końcu każdego rozdziału.

Sylwia | 2011-06-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Studia

Ulubiona książka z organy :) bardziej wolę wydanie dwutomowe :)

książek: 2045
SEKAi | 2015-12-16