Zapanować nad czasem. Jak efektywnie pracować, by mieć czas na wszystko

Wydawnictwo: Onepress
poradniki

Nasze życie jest zdominowane przez prędkość, która spycha zdrowy rozsądek na margines. Gdy stoimy w korku, narasta w nas bezsilna złość. Uczyniliśmy z samochodów jeżdżące biura. Czujemy się odcięci od świata, gdy na parę minut wysiądzie internet. Denerwujemy się, gdy nie możemy się do kogoś dodzwonić. Ciągle poszerzamy zakres własnych obowiązków i czujemy się odpowiedzialni za coraz więcej spraw. A mniej więcej o 10.30 rano misternie zaplanowany dzień pracy przekształca się w chaotyczną krzątaninę. Nie miej dłużej wątpliwości. To nie zmieni się samo. Pracy i zaległości przestanie przybywać dopiero wtedy, gdy powiesz dość . I dopiero wtedy staniesz się panem własnego czasu. Znajdź parę chwil, by przeczytać tę książkę. Potem jasno określ warunki, na jakich zamierzasz gospodarować czasem. Zastosuj metody opisane w tej książce, a ciągła presja czasu przestanie Ci doskwierać. Odzyskasz spokój. Współpracownicy szybko dostrzegą, że językiem ciała komunikujesz pewność i wiarę w siebie. Wpływaj na terminy realizacji zadań, jakimi jesteś obarczany, zamiast po prostu przyjmować zlecenia czy polecenia Wyeliminuj niepotrzebne czynności, które zabierają czas Zrób porządek w papierach, aby móc w ciągu minuty znaleźć wszystko, czego szukasz Nie załamuj się w sytuacjach kryzysowych śpij dłużej i ustal konieczne minimum czasu wolnego Ogranicz napływ e-maili

Beata | 2012-10-14
Przeczytana: 10 stycznia 2013