Kawaleria Wehrmachtu

Wydawnictwo: Replika
historyczna
darek78

"Starannie przygotowana publikacja zawierająca unikatowe fotografie, przedstawiająca dzieje niemieckich jednostek konnych począwszy od Reichswehry, aż po ostatnie cztery pułki jeźdźców I Korpusu Kawalerii, rozwiązane w czerwcu 1945 przez armię amerykańską. Klausowi Christianowi Richterowi udało się przekazać obraz ówczesnej kawalerii, jej uzbrojenia, umundurowania i zadań bojowych. Pasjonaci...

Pasjonaci militariów mogą potraktować tę książkę jako bogate źródło wiedzy na temat niemieckiej kawalerii. Z kolei amatorzy historii odnajdą w tym albumie unikatowe zdjęcia i pełne historycznych ciekawostek komentarze.
Album zawiera niemal 400 wyjątkowych archiwalnych fotografii.

źródło opisu: wydawca

źródło okładki: bellona

książkę warto mieć dla samych unikatowych zdjęć. Same jednostki konne nie odgrywały już tak znaczącej roli w czasie walki na frontach II wojny światowej, jednak były, a ich piękno, pachnące nostalgia za starymi czasami wywoływały westchnienia pełne wzruszenia wśród weteranów wcześniejszych wojen. W książce jest parę ciekawostek oraz szlaki bojowe tychże jednostek. Bardzo polecam miłośnikom historii oraz koni.

tomek | 2015-07-23
Przeczytana: 19 lipca 2015

Kupiony za 10 zł w Biedronce, więc ma duży plus.
To raczej album z mnóstwem zdjęć (do każdego jest opis), tekstu zwartego mniej, niemniej jednak ciekawa publikacja.

Wilku | 2017-07-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Historia, 2017