Kawaleria Wehrmachtu

Klaus Christian Richter Wydawnictwo: Replika powieść historyczna
Replika
powieść historyczna
2010-01-16

Kupiony za 10 zł w Biedronce, więc ma duży plus.
To raczej album z mnóstwem zdjęć (do każdego jest opis), tekstu zwartego mniej, niemniej jednak ciekawa publikacja.

książkę warto mieć dla samych unikatowych zdjęć. Same jednostki konne nie odgrywały już tak znaczącej roli w czasie walki na frontach II wojny światowej, jednak były, a ich piękno, pachnące nostalgia za starymi czasami wywoływały westchnienia pełne wzruszenia wśród weteranów wcześniejszych wojen. W książce jest parę ciekawostek oraz szlaki bojowe tychże jednostek. Bardzo...

• Historia
  • Przeczytałam i muszę kupić