Mapa

Tłumaczenie: Krzysztof Mazurek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fikcja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hachette
The Map
mapa
Sonia

Londyn, 1953. W ręce Augusta Winthropa, kartografa, miłośnika średniowiecza i literatury klasycznej, syna prominentnego polityka amerykańskiego, trafia niezwykły artefakt: antyczna księga, kronika, która należała do słynnego alchemika, Shimona Mendiluze, spalonego na stosie w londyńskim Tower w 1646 roku. W księdze ukryta jest mapa wskazująca na kraj Basków, Francję Niemcy i jeszcze jedno...

W księdze ukryta jest mapa wskazująca na kraj Basków, Francję Niemcy i jeszcze jedno miejsce, opisane na ostatniej stronie, którą wyrwano. W jednym ze wskazanych na mapie tajemniczych miejsc ukryto ponoć eliksir wiecznego życia. August wyrusza w niebezpieczną podróż, by tropiony przez szpiegów i agentów tajnych służb ustrzec mapę przez zakusami licznych wrogów. Podczas tej niezwykłej wyprawy przemierza kraje, przekracza granice państwowe i wpada w wir wydarzeń rozgrywających się w zniszczonej II wojną światową Europie. Mapa doprowadzi go jednak dalej, niż przypuszczał - do labiryntów mających moc odmieniania biegu świata.

Aby rozwiązać zagadkę z przeszłości, August musi dokończyć ryzykowną wyprawę, rozszyfrować starożytne inskrypcje, rozwikłać kabalistyczne przepowiednie, odkryć sekret sprzed trzech tysięcy lat i unieszkodliwić międzynarodowy spisek zanim tajemnica wpadnie w niepowołane ręce, a on sam stanie się ofiara płatnego zabójcy.

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/p,mapa,1106.html

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/ksiegarnia/literatura/f...»

Agussiek | 2014-11-16
Przeczytana: 20 października 2014

Ta książka nie zadowoli każdego. Ta prawie siedmiuset stronicowa cegła wymaga od czytelnika cierpliwości i zainteresowania historią. Bez tego może być ciężko z rozkoszowaniem się lekturą.

To, co w książce szczególnie mnie zachwyciło, to trafnie uchwycony, niezwykle fascynujący obraz Europy Zachodniej na początku lat pięćdziesiątych: zrujnowane miasta, śmierć Stalina i świat na progu zimnej wojny. Wśród tego główny bohater: pozornie nudnawy profesor historii, naukowiec o osobliwych zainteresowaniach. W rzeczywistości doświadczony żołnierz, wyszkolony zabójca - słowem mężczyzna, który często wpada w kłopoty. August Winthrop, bo o nim mowa, staje się właścicielem starej księgi zawierającej tajemnicę. Aby ją odkryć i spełnić obietnicę daną umierającemu przyjacielowi Winthrop wyrusza w niebezpieczną podróż po ogarniętej powojennym chaosem i szpiegowską paranoją Europie. Jego pierwszy cel, to ukryta pośród gór starożytna wioska w Hiszpanii, w kraju pogrążonym w terrorze frankowskiego...

Ata77 | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Liczyłam na wiele. Opis na okładce sugerował napięcie jak w Kodzie Leonarda da Vinci - Browna. To jakaś pomyłka. Historia długa, nudna, rozdmuchana, chaotyczna, najeżona mnogością postaci, nazwisk, sytuacji, trudna do ogarnięcia. Do połowy ciężko było się rozeznać o co dokładnie chodzi. A zaczęła się ciekawie. Dobrnęłam tylko dlatego, bo nic innego pod ręką nie było do czytania.

Agata | 2015-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2015

Miłe zaskoczenie - wciągająca fabuła, sprawna narracja. Na dodatek, miły, dla zainteresowanych oczywiście, wątek baskijski. Wartościowe, moim zdaniem, jest poruszenie kwestii współpracy USA z Franco - temat ten nieczęsto pojawia się w literaturze. Przede wszystkim jednak - przyjemna lektura.

Baśka | 2013-08-11
Przeczytana: 2013 rok

Czytam,czytam i co chwilę muszę przerwać i powiedzieć WOW!! Super akcja,te tajemnicze miejsca i retrospekcje z czasów wojny i jako wisienka na doskonałym torcie para wybuchowa czyli Izarra i August. Koniecznie przeczytajcie!!!

Marcin Napierała | 2014-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2014

Tajemnicza kronika, napisana przez Żydowskiego kabalistę. Podąrzając jej historią prowadzeni jesteśmy przez kilka miast Europy. Za bohaterem, szukającym odpowiedzi podążają tajne służby; giną przyjaciele i osoby mu bliskie. Czym jest tajemnica, którą próbuje odkryć? Czy jest tego warta?
Ciekawa fabuła osadzona w latach powojennej Europy i budowania nowego układu sił. Po części jesteśmy porywani w świat kabały, tajemnic.

Laobeth | 2016-01-17
Przeczytana: 13 stycznia 2016

dawno nie czytałam takiej nudy, niespójnej, bezsensownej historii... nie rozumiem ochów i achów opisu okładkowego...

Awrenim | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Książka nie zachwyca. Powiedzmy, że da się "strawić"... Bohaterowie nie przeżywają w nadmiarze przygód a i tempo akcji nie jest zawrotne... Jednak pomysł na powieść był całkiem ciekawy. Zmiksowanie czasów od średniowiecza do okresu frankistowskiej Hiszpanii było niecodzienne i... to główny walor powieści. Zabrakło istotnych faktów historycznych, bardziej energetyzujących postaci, przygody. Była zagadka i elementy kabały... Jak na ponad 600 stron, to trochę za mało więc czasem pomijałam część treści w oczekiwaniu na przyśpieszenie wydarzeń. Ogólnie czyta sie szybko i bez fajerwerków...

Renula | 2014-03-10
Przeczytana: 07 marca 2014

Książka" Cień wiatru" była dla mnie dziwnym zaskoczeniem a okrzyknięto ją na 6. Tą odebrałam podobnie, choć nie w moim stylu. Reasumując czasami zbyt długie opisy ale jest akcja, tomisko bardzo wciąga i naprawdę zdziwiłam się, że już się skończyła.

matkas | 2014-07-14
Przeczytana: 14 czerwca 2014

Spodziewałam się po tej książce więcej. Fabuła strasznie rozciągnięta, myślę, że książka zyskała by więcej gdyby wyciąć z niej część.

madzia_fun | 2014-08-04

Ciekawa historia, ale niestety momentami było nudno.