Marsylski szwindel

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The Marseille Caper
Barbara

Uroczy szelma i wytrawny detektyw Sam Levitt powraca w kolejnej karkołomnej awanturze na południu Francji. Po zakończeniu poprzedniej przygody Sam sądził, że minie sporo czasu, nim wróci do Francji, zwłaszcza że wdzięki Eleny Morales działały dostatecznie mocno, by zatrzymać go w Los Angeles. Jednak gdy bajecznie bogaty Francis Reboul proponuje zlecenie w Marsylii, Sam i Elena nie potrafią...

Po zakończeniu poprzedniej przygody Sam sądził, że minie sporo czasu, nim wróci do Francji, zwłaszcza że wdzięki Eleny Morales działały dostatecznie mocno, by zatrzymać go w Los Angeles. Jednak gdy bajecznie bogaty Francis Reboul proponuje zlecenie w Marsylii, Sam i Elena nie potrafią oprzeć się pokusie szukania nowych ekscytujących przeżyć, zwłaszcza w tak atrakcyjnym miejscu.

Wkrótce oboje cieszą się słońcem na plaży, delektują winem i marsylską bouillabaisse. Quelle joie! Tymczasem spór o cenny teren na nabrzeżu przybiera na sile… Levitt, reprezentujący Reboula, trafia w sam środek sieci intryg i niebezpiecznej walki o nieruchomości i jest zmuszony stawić czoło bezwzględnym gangsterom i drapieżnym inwestorom. Czy Samowi uda się wyjść z tych opresji cało?

Cudowna książka. Jak podczas znakomitego obiadu w ulubionej restauracji, będziecie celebrować każdy kąsek.
„The Denver Post”

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Marsylski_szwindel-p-31995-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Marsylski_szwindel-p-31995-1-30-.html

Mandriell | 2014-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, W 2014
Przeczytana: 22 stycznia 2014

Peter Mayle chyba wyczuł, że jego bohater szybko zyskał spore grono fanów i może stać się nie tylko jednorazowym epizodem w pisarskiej karierze Anglika od lat mieszkającego we Francji. Po kilku latach od wydania „Wytrawnego przekrętu” Sam Levitt powrócił. W dodatku nie byle jak. Tym razem z nieco ciekawszą i nieco bardziej rozbudowaną misją do wykonania w słonecznej Marsylii. Przyznam, że długo czekałem na ten powrót. Czy się zawiodłem? I tak, i nie.

Autor „Dobrego roku”, „Hotelu Pastis” oraz serii książek o Prowansji znany jest ze swojej pasji do życia oraz celebrowania codzienności. Jego styl jest lekki, zwiewny, niezobowiązujący. Jedni to lubią, na innych to specjalnego wrażenia nie robi, a znam też i takich, którzy niezbyt za tym przepadają. Ja należę do tej pierwszej grupy. Odkąd przeczytałem pierwszą jego książkę i zobaczyłem film „Dobry rok” – zakochałem się bez pamięci. Mayle jest dla mnie takim „wypędzaczem” negatywnych myśli. Lektura jego powieści pozwala zanurzyć się...

kocurro | 2017-03-06
Przeczytana: 05 marca 2017

Nie znam wczesniejszej tworczosci pana Mayle, ale skoro otrzymal Legie Honorowa za zaslugi dla kultury to musi do byc naprawde KTOS.Nie jestem jednak pewien czy to pisarz, a juz na pewno nie pisarz powiesci sensacyjnych.
W swej ksiazce autor, bardziej niz na intrydze, koncentruje sie na opisach zaulkow Marsylii i przepisach kulinarnych, epatuje poradami jakim winem przepijac konkretna potrawe. Niestety nie podaje co by sie stalo, gdybym uzyl wina nieodpowiedniego. Smierc w meczarniach,niestrawnosc, czy tylko zazenowanie widzacych to Francuzow??? Szczerze mowiac nigdy do frankofilow nie nalezalem, w samej Marsylii bylem raz.I nie spodobala mi sie :-).
Generalnie spodziewalem sie lekkiego kryminalu okraszonego dawka humoru, a otrzymalem w sumie nie wiadomo co.Przewodnik po miescie? Poradnik kulinarny? Falbula jest sztampowa jak diabli.Postacie sztuczne i schematyczne - czyli Francuzki sa piekne i szczuple, a typami spod ciemnej gwiazdy tepi Angole, marzacy o swojskim cieplym piwie...

PannaKlara | 2017-08-06

Całkiem przyjemne czytadło. Na pewno nie "wielka" literatura, ale w sam raz na miły wieczór z książką w ręku!

Ewelina | 2017-08-28
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Książkę czytałam na raty, przez ponad pół roku. Początek strasznie mnie nudził, na tyle, że gubiłam wątek i nie wiedziałam kto kim jest. Ciężko było przebrnąć. Końcówka okazała się sporo lepsza, bardziej wciągająca, akcja się rozkręciła. Ale podsumowując, nic specjalnego.

Molly3 | 2016-09-02

Krótka, prosta i przyjemna...w sam raz do popołudniowej kawy. Więcej na temat tej pozycji znajdziesz u mnie na blogu

lipka02 | 2013-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2013

Książka bardzo dobra do poczytania w letni wieczór.Polecam

lwica | 2014-06-28
Przeczytana: sierpień 2014