Villa Mirabella

Tłumaczenie: Elżbieta Zychowicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
978-83-08-04578-7
Ag2S

Młody, znakomicie się zapowiadający specjalista od marketingu za namową szefa łamie prawo. Kara za grzechy jest bolesna – nasz bohater traci nie tylko pracę, ale także przyjaciół i szansę na związek z kobietą, o której marzył. Targany wyrzutami sumienia, postanawia w końcu powrócić do domu rodzinnego na Rhode Island, by odkryć na nowo co jest najważniejsze w życiu.

źródło opisu: Nota Wydawcy

źródło okładki: Wydawca

allison | 2011-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Ciepła, optymistyczna powieść; niestety bardzo przewidywalna i to na pewno jej największy minus. Właściwie już po przeczytaniu kilkunastu stron wiedziałam, jak dalej potoczy się akcja i jaki będzie finał.

Czyta się szybko i przyjemnie, ale daleko tej książce do "Kuchni Franceski" autora. Można jednak po nią sięgnąć, chcąc odpocząć przy lekkiej i niezobowiązującej lekturze...

Izabela | 2011-04-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 07 kwietnia 2011

Potrzebowałam czegoś łatwego, lekkiego, najlepiej o miłości, - sięgnęłam po Villę... Miałam duże oczekiwania wobec tej książki, ponieważ wcześniej czytałam wiele pozytywnych recenzji dotyczących zarówno tej, jak i innych pozycji tego autora. Niestety, Pezzelli nie sprostał moim oczekiwaniom, czuję wręcz wielki zawód.

Jason Mirabella, to młody i ambitny specjalista do spraw marketingu. Życie układa mu się bardzo pomyślnie, ma pieniądze, piękną narzeczoną i świetną pracę. Niestety popełnia błąd, za który musi zapłacić wysoką cenę. Pieniądze i oszczędności znikają w zastraszającym tempie, narzeczona odchodzi... Jason zostaje z niczym. Ledwo starcza mu na bilet powrotny na Rhode Island, gdzie jego ojciec wraz z dwojgiem rodzeństwa prowadzi pensjonat. Bohater, niczym syn marnotrawny powraca na łono rodziny, aby wylizać rany i odkryć, co w życiu jest najważniejsze...

Swego czasu, bardzo lubiłam takie historie i wręcz je pochłaniałam, ale ta rozczarowała mnie bardzo. Zdaję sobie sprawę,...

Mońcia_POCZYTAJKA | 2011-12-29
Przeczytana: 01 października 2011

"Villa Mirabella" to opowieść z gatunku tych o powrotach synów marnotrawnych na łono rodziny.
Przedstawia historię Jasona Mirabelli – młodego chłopaka, który po ukończeniu szkół stał się ambitnym specjalistą do spraw marketingu. Ten niedoświadczony i naiwny w swoim sposobie patrzenia na życie młody człowiek chciał podbić świat wyjeżdżając z rodzinnego miasta Rhode Island do Los Angeles. Początkowo wszystko układa mu się bardzo pomyślnie - odnosi sukcesy, ma pieniądze, piękną narzeczoną, świetną pracę i mówiąc krótko – korzysta z życia. Jednak jego dobra passa kończy się „w jednej chwili pewnego późnego piątkowego popołudnia”, kiedy stracił wszystko to, co do tej pory zdobył – swoją pozycję w środowisku zawodowym, pracę, dziewczynę, przyjaciół, znajomości, a co za tym idzie pieniądze, marzenia i plany.
Został sam w Los Angeles i wtedy przypomniał sobie o rodzinie - o ojcu i rodzeństwie, których zostawił daleko i zaniedbywał przez wszystkie te lata. Postanowił wrócić na łono...

Monka | 2012-01-17
Przeczytana: 31 grudnia 2011

Urocza i pełna rodzinnego ciepła opowieść o miłości, zrozumieniu i zaufaniu wśród najbliższych.

Kasia | 2015-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2015

To kolejna książka tego autora jaką przeczytałam. I tym razem książka nie zawiodła mnie i spełniła moje oczekiwania. Nadal jednak uważam, że najlepsza była "Kuchnia Franceski", ale ta książka ma również swój klimat. Bije od niej ciepło (pomimo, że opisywane wydarzenia dzieją się w środku zimy), poczucie bezpieczeństwa, przekonanie, że wszystko ułoży się pomyślnie. Jest to idealna książka na leniwe niedzielne popołudnie, lub po prostu na poprawę humoru i podniesienie na duchu, gdy człowiek jest przygnębiony i markotny.

Głównym bohaterem jest Jason. To wykształcony, młody chłopak, który ma świetną posadę w rozwijającej się, prężnej firmie w Los Angeles. ma również piękną dziewczynę Amandę, córkę prezesa firmy. Pewnego dnia Jason zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę: otóż jego firma zamierza wypuścić na rynek nie do końca przetestowany wynalazek medyczny. Chłopak wie o wszystkim, jednak nic z tym nie robi. Pewnego dnia Amanda sugeruje mu również, że jest w ciąży. Gdy sprawa z firmy...

vivi22 | 2011-04-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2011
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

Bardzo często (jeśli nie zawsze) sięgam po książke na podstawie m.in okładki. Musi przyciągnąć mój wzrok, żebym do niej zajrzała, obejrzała w środku, przeczytała na końcu o czym jest. W tym przypadku sięgnęłam po tę książkę z racji pozytywnej opinii jednej z czytelniczek.

Książka to czytadło. Owszem, szybko się ją czyta bo jest napisana łatwym, potocznym językiem. I tyle. Niech nie zwiedzie Was okładka bo książka nie jest tak klimatyczna jak to, co widzą oczy. Nie ma tam tak pięknej okolicy, lawendy, tyle słońca, zieleni drzew, sielskich i rodzinnych klimatów. Jest śnieg, rodzinny interes, kłopoty w pracy głównego bohatera, kobieta spodziewająca się dziecka. I inne pierdoły, na które, uważam, że szkoda tracić czasu.
W tej książce jest nuda, nuda i jeszcze raz nuda.

MadziaR | 2011-03-22
Przeczytana: 22 marca 2011

"Villa Mirabella" to książka, którą bardzo dobrze się czyta, bo ma wszystko, czego oczekiwałam - nastrojową atmosferę, ciekawie opowiedzianą historię oraz bohaterów, których się lubi.
Główny bohater - Jason wraca z tętniącego życiem Los Angeles do rodzinnego Providence przytłoczony swoimi niepowodzeniami w pracy i w życiu osobistym. Boi się jednak tego powrotu, bo nie wie jak zareaguje jego rodzina. Czy w rodzinnym domu uda mu się powrócić do równowagi i
odzyskać radość życia? Warto przeczytać, żeby poznać odpowiedź na to pytanie. Polecam.

PiteR | 2015-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2015

Rodzina i czy pieniądz? Co tak naprawdę jest dla nas ważne, co powinniśmy szanować ponad wszystko? W dobie dzisiejszego egoizmu i pogoni w świecie luksusu zapominamy o najważniejszym, o rodzinie! Czy mimo jej odrzucenia i zapomnienia możemy liczyć na jej wsparcie?

Paula | 2012-10-02
Przeczytana: 01 października 2012

No zdecydowanie to nie jest ten klimat, co "Kuchnia Franceski"... Dobrze chociaż, że szybko się czyta, bo miałabym problem ze skończeniem.

Tekla | 2016-07-23
Przeczytana: 21 lipca 2016

Czytając tą książkę poznajemy historię młodego mężczyzny, którego życie się pokomplikowało. Na początku widzimy go w tragicznym stanie - jest źle - tak bardzo, że już chyba gorzej być nie może. Wszystko zmienia się gdy wraca do domu rodzinnego, powoli, bo powoli, ale jego życie się prostuje - wraca na dobry tor. Zaczyna pomagać w rodzinnym interesie, poznaje kobietę. Jest lepiej...
A ponieważ nie może być za dobrze to kobieta się od niego odsuwa i wybucha pożar.
Ogólnie książka w porządku, ani dobra, ani zła. Średnia. Da się przeczytać i dodatkowym plusem jest to, że można się czegoś nauczyć.