Zgłosuj na książki roku 2017

Anatomia siły

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Historia III RP". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Polityka, Historia najnowsza,
historia

To historia III RP napisana przez jednego z najważniejszych polityków epoki. Leszek Miller opowiada dzieje kolejnych rządów, kolejnych prezydentów. Z wielką szczerością ujawnia polityczne kulisy. Pisze o swoich konfliktach z Kwaśniewskim i z Michnikiem. Opowiada, jak od środka wyglądało zakładanie SLD, rehabilitacja Kuklińskiego czy afera Rywina.

źródło opisu: Wydawnictwo Czerwone i czarne, 2013

źródło okładki: strona wydawcy: http://www.czerwoneiczarne.pl/ksiazka,79,1

habowski | 2016-01-03

Szalenie ciekawe ujęcie polskiej polityki z perspektywy jednego z głównych przedstawicieli obozu postkomunistycznego. Prezentowane w książce wspomnienia i obserwacje pozwalają czytelnikowi doświadczyć, jak w z początku nihilistycznie nakierowanej na władze osobowości wraz z obejmowaniem coraz to bardziej istotnych stanowisk rodzi się duch państwowca.

Innym ciekawym fragmentem są rozmyślania byłego premiera nad przyczynami, przebiegiem i skutkami afery Rywina, które sprawiły, że nieomal pożegnał się on z polityką, a już na pewno - stracił na zawsze swoją niezwykle mocną w niej pozycję.

Zeratul | 2013-03-05
Przeczytana: 28 lutego 2013

O polityce (czy też historii najnowszej) czyta się dużo lepiej z pewnego dystansu czasowego - gdy wiadomo już, które wydarzenia miały faktyczne znaczenia, a które okazały się medialną "sensacją" na parę dni.
Wywiad z Millerem dość ciekawy, powtórka z historii III RP, sporo ciekawostek...
Pozwala lepiej zrozumieć także aktualne wydarzenia - choćby pokazując tło konfliktu Miller - Kwaśniewski

mariusz6 | 2017-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2017

moja miłość do Milera skończyła się wraz z słowami "lub czasopisma"...dlatego z dużą rezerwą podchodziłem do każdej jego opowieści w tej książce...mimo wszystko jednak brak zaufania do treści nie popsuł przyjemności z czytania..

Michał | 2018-01-23
Łopal | 2017-10-08