Trzeci do pary

Tłumaczenie: Joanna Wajs
Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 7)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Third wheel
Izuś

Miłość niejedno ma imię. Ale powiedzmy sobie szczerze: żadne z nich nie brzmi „Greg Heffley”. Luty to najbardziej beznadziejny miesiąc w roku. Wiecie czemu? Z powodu święta zakochanych i szkolnych potańcówek. Greg zrobi wszystko, aby nie podpierać ścian na balu walentynkowym, jednak dziewczyny omijają go szerokim łukiem. Wszystko wskazuje na to, że będzie się czuł jak piąte koło u wozu. A w...

Luty to najbardziej beznadziejny miesiąc w roku. Wiecie czemu? Z powodu święta zakochanych i szkolnych potańcówek. Greg zrobi wszystko, aby nie podpierać ścian na balu walentynkowym, jednak dziewczyny omijają go szerokim łukiem. Wszystko wskazuje na to, że będzie się czuł jak piąte koło u wozu. A w każdym razie jak trzeci do pary...

Przeczytaj również inne tomy bestsellerowej serii:

„Dziennik cwaniaczka”
„Rodrick rządzi”
„Szczyt wszystkiego”
„Ubaw po pachy”
„Przykra prawda”
„Biała gorączka”

W przygotowaniu „Dziennik cwaniaczka. Zrób to sam!”.

„To książka dla twoich dzieci, jeżeli lubią czytać... a zwłaszcza jeżeli nie lubią”.
Whoopi Goldberg

źródło opisu: [Nasza Księgarnia, 2013]

źródło okładki: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Ediza | 2019-06-13

Jedna z najzabawniejszych części "Dziennika Cwaniaczka", czyli przygód Grega Heffleya. Dużo śmiechu!

Karol | 2018-12-08
Przeczytana: 16 lipca 2016

Nie mogę konkretnie powiedzieć o tej książce za wiele, jednakże jest ona częścią naprawdę niesamowitej serii "Dzienniczków Cwaniaczka", które są nieziemskie - napisane lekkim językiem, humor zawarty w nich jest naprawdę zabawny, a to dzieło jest jak każdy twór z tego cyklu, po przeczytaniu tej części chwyciłem od razu po kolejną bo nie potrafiłem pożegnać się z pociesznie przedstawionym światem Grega Heffleya.

ulumul | 2018-08-30
Przeczytana: 21 sierpnia 2016

wspaniała;)

ElaF | 2018-08-20
Przeczytana: 10 sierpnia 2018

moja córka to czytała. została na mojej kanapie. nie chciało mi się wstawać po swoją więc przeczytałam co miałam pod ręką :D
takie lekkie, zabawne, no dla dzieci. ale przyjemną godzinkę z nią spędziłam :)

Franek | 2018-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2018

Greg szuka sobie dziewczyny na bal walentynkowy pewnego dnia znalazł Abigail
lecz zamiast z nim rozmawia z jego przyjacielem Rowley'em.

Luniaczek | 2018-02-21
Przeczytana: luty 2017

śmieszne polecam Kamil Stoch

AltowiolistkaKamilka | 2018-01-09

O....... K

Marta_0875 | 2017-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Uwielbiamy cwaniaczka, bardzo dużo śmiechu i frady. ;) ale aktualnie czekamy na nowość znaku - NIE ZE MNĄ TAKIE TERE-FERE! bo wydaje się jeszcze śmiejszniejsza!

Bankomacik | 2017-05-16
Przeczytana: 16 maja 2017

Tak samo zabawna jak każda część z tej serii. Bardzo szybko się czyta i jest super fabuła :)

AnnaSikorska | 2017-04-11

Fabuła przypomina piłeczkę puszczoną w ruch i potrącającą kolejne przeszkody, uruchamiającą kolejne mechanizmy, przez co czytelnik nie ma czasu na nudę. Prosty język, szybka akcja, spora dawka humoru wynikająca z absurdalnych zachowań oraz prześladującego chłopca pecha sprawiają, że lektura rozbawi nie tylko młodego czytelnika. Dla mnie jest to piękne spojrzenie na często fatalnie kończące się dobre intencje dzieci.
Fabuła każdego tomu zawsze ma temat przewodni. Raz są nim wakacje, innym razem święta, nauka w gimnazjum, relacje z rodzeństwem, twarde wychowanie, dojrzewanie, konsekwencje złych czynów, pierwsze związki, rodzinne wyprawy czy kult przeszłości rodziców. Niedługie nakładające się na siebie scenki wprowadzające kolejne elementy napięcia i kończące się zabawnym rozwiązaniem sprawiają, że lekturę czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem. Aby dodatkowo urozmaicić czytanie w książce nie zabraknie elementów komiksowych, dzięki czemu sięgają po nią również przeciwnicy...