Trzeci do pary

Tłumaczenie: Joanna Wajs
Cykl: Dziennik cwaniaczka (tom 7)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Third wheel
Izuś

Miłość niejedno ma imię. Ale powiedzmy sobie szczerze: żadne z nich nie brzmi „Greg Heffley”. Luty to najbardziej beznadziejny miesiąc w roku. Wiecie czemu? Z powodu święta zakochanych i szkolnych potańcówek. Greg zrobi wszystko, aby nie podpierać ścian na balu walentynkowym, jednak dziewczyny omijają go szerokim łukiem. Wszystko wskazuje na to, że będzie się czuł jak piąte koło u wozu. A w...

Luty to najbardziej beznadziejny miesiąc w roku. Wiecie czemu? Z powodu święta zakochanych i szkolnych potańcówek. Greg zrobi wszystko, aby nie podpierać ścian na balu walentynkowym, jednak dziewczyny omijają go szerokim łukiem. Wszystko wskazuje na to, że będzie się czuł jak piąte koło u wozu. A w każdym razie jak trzeci do pary...

Przeczytaj również inne tomy bestsellerowej serii:

„Dziennik cwaniaczka”
„Rodrick rządzi”
„Szczyt wszystkiego”
„Ubaw po pachy”
„Przykra prawda”
„Biała gorączka”

W przygotowaniu „Dziennik cwaniaczka. Zrób to sam!”.

„To książka dla twoich dzieci, jeżeli lubią czytać... a zwłaszcza jeżeli nie lubią”.
Whoopi Goldberg

źródło opisu: [Nasza Księgarnia, 2013]

źródło okładki: Wydawnictwo Nasza Księgarnia

| 2016-06-12
Na półkach: Przeczytane, 2016, 2016.06
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Tom opisuje problemy z dziewczynami. Kiedy zbliża się bal walentynkowy, należy odpowiednio wcześnie zakręcić się w celu znalezienia partnerki, aby nie pójść na bal samemu. Czy Greg sobie z tym poradzi? W jaki sposób to zrobi? Co z tego wyniknie? Jak to się skończy? Kto czytał wcześniejsze tomy "Dziennika cwaniaczka" wie doskonale, że nie są to pytania retoryczne. Nad Gregiem wisi pech. Poza tym konkurencja nie śpi. Ale od czego ma się najlepszego kumpla, Rowley'a? On zawsze pomoże (nie zawsze jednak bezinteresownie ;) ). Przy okazji dowiadujemy się z tego tomu, co działo się z Gregiem przed jego narodzinami :)

AnnaSikorska | 2017-04-11

Fabuła przypomina piłeczkę puszczoną w ruch i potrącającą kolejne przeszkody, uruchamiającą kolejne mechanizmy, przez co czytelnik nie ma czasu na nudę. Prosty język, szybka akcja, spora dawka humoru wynikająca z absurdalnych zachowań oraz prześladującego chłopca pecha sprawiają, że lektura rozbawi nie tylko młodego czytelnika. Dla mnie jest to piękne spojrzenie na często fatalnie kończące się dobre intencje dzieci.
Fabuła każdego tomu zawsze ma temat przewodni. Raz są nim wakacje, innym razem święta, nauka w gimnazjum, relacje z rodzeństwem, twarde wychowanie, dojrzewanie, konsekwencje złych czynów, pierwsze związki, rodzinne wyprawy czy kult przeszłości rodziców. Niedługie nakładające się na siebie scenki wprowadzające kolejne elementy napięcia i kończące się zabawnym rozwiązaniem sprawiają, że lekturę czyta się bardzo szybko i z zainteresowaniem. Aby dodatkowo urozmaicić czytanie w książce nie zabraknie elementów komiksowych, dzięki czemu sięgają po nią również przeciwnicy...

PaSeb2k7 | 2017-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2017

Szczerze? Dla mniej jest to jedna z lepszych części cwaniaczka dużo śmiechu. Choć niektóre rzeczy idzie BARDZO łatwo odgadnąć... Jak sam autor piszę pod koniec książki: "Wiele naszych rodzinnych historyjek zostało opisanych w Dzienniku cwaniaczka", to daję książeczce lekką oryginalność. Dla dzieci czy nie, ja też się bawię dobrze z rodzinką Heffleyów!

| 2016-06-16

Z serii dziennik cwaniaczka przeczytałam jedną kisiążke ale uważam że jest warta uwagi i osobiście bardzo mi sie spodobała. Lecz nie wiem czy chce czytać kolejne tomy ponieważ książke czyta się bardzo szybko i nie można sie w nia dobrze wczuć osobiście czegoś mi w niej brakuje.

Fredzia | 2013-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2013

Uwielbiam wszystkie książki tej serii. W ogóle moja siostra też. I mój zastęp, więc pożyczamy sobie. Zawsze czytając je zaśmiewam się do łez, więc tym razem miałam mały problem, bo czytałam ją na cmentarzu, gdzie miałam punkt na grze ;P

Tum-Tum | 2013-10-02

Najnowsza książka z cyklu o cwaniaczku,i moja ulubione z całej tej serii
ponieważ tym razem w szkole będą organizowane walentynki ,a każdy kto czytał serie wie że Greg nigdy nie miał sympatii dziewczyn, podobnie jak ja.:)

Kanakuji | 2013-07-03

Rewelacyjna jak wszystkie książki z tej serii. Zawsze zaskakują humorem i pomysłami Georga. Można się było nad nią pośmiać i jak wiadomo chyba wszystkim jest bogato ilustrowana. :)

Jasmin | 2015-04-07

Dziennik Cwaniaczka to najfajniejsza książka świata!

czarna_maggie | 2014-09-12
Przeczytana: 08 września 2014

I po raz kolejny spotykamy sie z Gregiem... Niestety, nie tak dobra jak inne części cyklu....

Bankomacik | 2017-05-16
Przeczytana: 16 maja 2017

Tak samo zabawna jak każda część z tej serii. Bardzo szybko się czyta i jest super fabuła :)