Polska z bliska

Wydawnictwo: Znak
Polityka Historia
michael

Polska z bliska to zbiór esejów - refleksji nad obrazem Polski, jaki objawił się legendarnemu Kurierowi z Warszawy, gdy po prawie 60 latach osiadł na stałe w kraju. Książka jest swoistym „programem dla Polski” doświadczonego i oddanego Polsce polityka. Jan Nowak Jeziorański dzieli się z nami swoimi pomysłami na walkę z bezrobociem i korupcją. a także spostrzeżeniami nt. polskiej polityki zagranicznej i miejsca Polski w świecie.
Lektura Polski z bliska przenosi nas także do pierwszego dnia nadawania RWE, czy małej alpejskiej chatki, gdzie powstawał „Kurier z Warszawy”, przypomina zmarłych bliskich i przyjaciół autora, a także porusza trudne zagadnienia z przeszłości naszego kraju.
Charakterystyczne dla Jeziorańskiego szerokie spojrzenie na sprawy kraju pozwala mu umiejscowić je w kontekście światowej polityki a zarazem dostrzec zjawiska i procesy, które mieszkający stale w Polsce czytelnik może przeoczyć.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,355,Polska-z-bliska

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,355,Polska-z-bliska