Mój kumpel Syn

Cykl: Mój kumpel Syn (tom 1)
Wydawnictwo: Maszoperia Literacka
literatura współczesna
literatura piękna
Fifiaga

Kolejna powieść Bogdana Gorczycy "Mój kumpel Syn", stanowi zamkniętą całość, będąc jednocześnie kontynuacją "Mojego kumpla, Taty", książki wyjątkowej, bo mówiącej o nie zawsze łatwej miłości rodzicielskiej. Znów spotykamy się z tatą Pawłem i synem Kajetanem. "Ka" powoli staje się młodzieńcem i z małego chłopca, wymagającego czułej opieki, wyrasta na kumpla własnego ojca. Wyruszamy więc z nimi...

Znów spotykamy się z tatą Pawłem i synem Kajetanem. "Ka" powoli staje się młodzieńcem i z małego chłopca, wymagającego czułej opieki, wyrasta na kumpla własnego ojca. Wyruszamy więc z nimi na pierwsze, męskie wyprawy w Polskę bliższą i dalszą. Jesteśmy świadkami nowych przygód i nowych emocji. Paweł udowadnia, że mamy szansę na dobrą i mocną więź z naszymi pociechami, jeśli rodzicielski stosunek do dzieci będzie dojrzewał razem z nimi.
"Mój kumpel Syn" to książka dowcipna i wzruszająca, a jednocześnie ciekawa i mądra. Można ją polecić zarówno wrażliwcom, jak i twardzielom. Powinna być lekturą obowiązkową dla rodziców poszukujących sposobu na bycie kumplem - i autorytetem- dla swoich dzieci, nawet wówczas gdy wchodzą one w tzw. "głupi wiek" - wiek dojrzewania.

źródło opisu: http://maszoperia.org/ksiazki/222-moj-kumpel-syn--9788362129690.html

źródło okładki: http://maszoperia.org/222-254-large/moj-kumpel-syn-.jpg

Magdalena Ru | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2016

Kontynuacja. Całkiem udana, aczkolwiek język nie przestaje irytować...ale trochę można się przyzwyczaić. Syn dorasta, staje się całkiem fajnym kumplem dla swojego taty. Co prawda nadal jeszcze starszy opiekuje się młodszym, ale nadają na tych samych falach i stają się naprawdę kumplami. Świetna relacja ojciec-syn. W zasadzie nie do zrealizowania w sytuacji gdy trzeba normalnie zarabiać na życie codzienną pracą...

Rybka1975 | 2014-03-02
Przeczytana: luty 2014

Książka naprawdę rewelacyjna - uśmiałam się na niej i upłakałam. Polecam