żywiołak

DUCH GALAKTYKI, zbiór opowiadań fantastyczno-naukowych, zawiera utwory wybrane przez Klub Pisarzy Fantastów działający przy Ogólnopolskim Klubie Miłośników Fantastyki i Science Fiction. Stanowi on konfrontację dorobku uznanej i najmłodszej generacji polskiej science fiction. Książka ta jest równocześnie skromnym przeglądem rozwiązań artystycznych i tematycznych czynionych w obrębie tego...

Stanowi on konfrontację dorobku uznanej i najmłodszej generacji polskiej science fiction. Książka ta jest równocześnie skromnym przeglądem rozwiązań artystycznych i tematycznych czynionych w obrębie tego gatunku przez pisarzy różnych pokoleń. Wspólną dla wszystkich prezentowanych tu utworów jest inspiracja ideowa kreowanej rzeczywistości fantastycznej, u podstaw której leży humanistyczna troska o kształt i treść współczesnej cywilizacji ziemskiej.
Autorami opowiadań zebranych w tym wydawnictwie są pisarze: Andrzej Milczarek, Andrzej Trepka, Adam Hollanek, Zbigniew Prostak, Witold Thym, Zbigniew Dolecki i Tadeusz Markowski.

źródło opisu: Gorzowski Okręgowy Klub Miłośników Fantastyki Naukowej, 1979

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Patryk | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Gdyby nie "Pamiętnik" oraz "Muszla egejska", ocena byłaby znacznie niższa. Te dwa pierwsze opowiadania zrobiły na mnie duże wrażenie. Pozostałe (no może z wyjątkiem opowiadania "Sen" - o ironio!) miały na mnie działanie stricte usypiające.