Rytm życia. Wariacje na temat świata wyobraźni ponowoczesnej

Tłumaczenie: Agnieszka Karpowicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Współczesne Teorie Socjologiczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nomos
Le rythme de vie. Variation sur l'imaginaire post-moderne
Aesir

"Partycypacja magiczna w świecie komputerowym, telefonie komórkowym, grach playstation, gameboy czy w odbiorniku telewizyjnym, tchnie duszę w te "przedmioty nieożywione". To ona sprawia, że te przedmioty ustanawiają relację strukturalną wobec innych. W obu wypadkach mamy do czynienia z powrotem prawdziwego politeizmu nakazującego łączyć własne życie, specyficzną autonomię, z przedmiotami-totemami, wokół których gromadzą się nowe plemiona".
(fragment książki, s.133)

źródło opisu: Wydawnictwo Nomos, 2012