Narodzona w płomieniu

Tłumaczenie: Maciej Józef Kononowicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Łódzkie
Хатынская аповесць
Monika

Ostatnią z wymienionych powieści, w polskim przekładzie Macieja Józefa Kononowicza pt. "Narodzona w płomieniu", prezentujemy polskiemu Czytelnikowi. Jej tematem są subtelnie zarysowane dzieje miłości młodego partyzanta Hajszuna i łączniczki Hłaszy, ukazane na szlakach partyzanckich walk z hitlerowskim najeźdźcą, na tle pacyfikowanych wsi białoruskich, w lasach, na niedostępnych poleskich bagniskach, na płonących polach torfowych. Powieść utrzymuje Czytelnika w nieustannym napięciu. Książka uzyskała nagrodę Ministerstwa Obrony Narodowej ZSRR.

źródło opisu: Wydawnictwo Łódzkie, 1975

źródło okładki: zdjęcie autorskie