Dom śmierci

Wydawnictwo: Albatros
77 Shadow Street
horror
dasio72

Luksusowy apartamentowiec przy ulicy Cieni 77 był dawniej prywatną rezydencją, wybudowaną pod koniec dziewiętnastego wieku przez milionera Andrew Pendletona. Jednak pewnej nocy rodzina milionera zniknęła, a on sam oszalał i wkrótce popełnił samobójstwo. Po latach następny właściciel, jego rodzina i służba zostali brutalnie zamordowani i nie wszystkie ciała odnaleziono. Podczas przebudowy domu w 1973 roku zniknął bez śladu jeden z robotników, a kilku rzuciło pracę.

Jeden z lokatorów mieszkających w Pendletonie w 2011 roku, emerytowany prawnik, zainteresował się historią budynku i odkrył, że tragedie zdarzają się tu w regularnych odstępach czasu. Według jego wyliczeń wkrótce znowu coś się stanie. Świadczą o tym liczne niepokojące incydenty: dziwne hałasy, podziemne wstrząsy pod budynkiem, niesamowite zjawy przenikające przez ściany. Po kolejnym, szczególnie gwałtownym wstrząsie garstka mieszkańców Pendletona przenosi się w inną, przerażającą rzeczywistość. Tutaj na każdym kroku grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo, przybierające postać tak okropną, jakiej nie wyśniliby w najgorszych koszmarach. Co więcej, jeśli nie odgadną prawdziwej natury tego obcego świata, ludzkość zostanie skazana na zagładę.

Niedobrana grupa, składająca się między innymi z byłego komandosa, zawodowego zabójcy, naukowca, autystycznej dziewczynki i dwóch starszych pań, musi rozpaczliwie walczyć o przetrwanie...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2013.

źródło okładki: albatros.com

Jaca | 2019-03-29
Przeczytana: 29 marca 2019

Lubię Koontza. Lubię..ale tej nie doczytałem do końca.Pomysł fajny,ale napisane tak że z nudów można umrzeć, irytująca!.Najgorsza jaką czytałem.Szkoda moich nerwów.

yoda79 | 2018-10-16

W 43

QUEENfan | 2018-06-11

Rozczarowanie i niedosyt, oczekiwałem dużo więcej, nastawiłem się na mroczne ghost story, a tu jakieś dziwadło z podróżami w czasie czy cuś.

Teja Nyks | 2018-03-25
Przeczytana: 26 października 2016

Mieszkasz w prawdziwym wygodnym apartamencie. Niczego ci nie brakuje. Żyjesz spokojnie. Skąd możesz wiedzieć, że już niedługo mija 38 lat od pewnego wydarzenia? Skąd możesz wiedzieć, że już niedługo sam doświadczysz tego ci ludzie i to będzie twój najgorszy koszmar w życiu.
Trzeba przyznać, że kiedy sięgnęłam po tą pozycje nie byłam zbyt wielkim fanem książek. W tym też okresie oglądałam na potęgę horrory. Kiedy jednak ją zobaczyłam w sklepie postanowiłam zaryzykować, gdyż sam tytuł już brzmiał groźnie. Nie żałuję.
Plusem jest, że książka napisana została językiem bardzo zrozumiały, bez żadnych zbędnych upiększeń. Sama fabuła już od pierwszego rozdziału jest wciągająca, a od niewyjaśnionych zdarzeń nie możemy się po prostu oderwać.
Polecam książkę wszystkim, którzy lubią się bać i uwielbiają mroczne historie. Naprawdę można się przestraszyć.
,,To nie jest historia o duchach. To coś bardziej przerażającego..."

agataczytaksiazki | 2018-01-01
Na półkach: Przeczytane, 2017

Jestem rozczarowana tą książką. Sam pomysł na postapokaliptyczny horror był świetny, jednak autorowi udało się doszczętnie go zrujnować. Potwory nie były przerażające, a jedynie obrzydliwe, akcja wlokła się żółwim tempem, a całość można by spokojnie skrócić o połowę. Do tego część wątków nie została dokończona ani w żaden sposób wyjaśniona. Odczuwam ogromny niedosyt.

Daniel Siercha | 2017-11-18

O mój Boże ale się wymęczyłem przy czytaniu tej książki. Sięgając po kolejną pozycję świetnego autora miałem nadzieję na bardzo dobry horror. I horror był ale z przeczytaniem tej pozycji. Już dawno mnie tak żadna książka nie znudziła i wymęczyła. Przyłapałem się nawet na tym iż kilka razy omijałem kilka stron byle już skończyć tę pozycję. Straszne. Omijać szerokim łukiem. Mam nadzieję że to był tylko wypadek przy pracy jednego z moich ulubionych autorów.

Olek358 | 2017-10-18

Jedna z moich ulubionych powieści Koontza. Świetnie prowadzona historia, klimatyczny hotel, zaskakujące rozwiązanie.
Polecam, choć to nie horror.

Agnieszka | 2017-10-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2017
Przeczytana: 02 października 2017

Książka zaczyna się ciekawym smaczkiem, by zwolnić i nie przyspieszać przez długi czas. Myślę, że w pierwszej połowie autor chciał budować napięcie, jednak nie przekonał mnie - osoby, której naprawdę niewiele trzeba, żeby serce szybciej zabiło. Druga część już znacznie lepsza, choć nadal nie wzbudzająca przerażenia. Ciekawy koncept pochodzenia potworów. Również nie do końca (przynajmniej dla mnie) jednoznaczne zakończenie (w końcu wariat nadal sobie spokojnie żyje) jest interesujące.

lejdis40 | 2017-09-29
Przeczytana: 26 września 2017

Chociaż uwielbiam ksiązki tego autora, ksiązka ta mnie nie zachwyciła, ciężko się czyta, mnie nie wciągnęła

olgaa29 | 2017-09-08
Przeczytana: 08 września 2017

Sama się sobie dziwię, że jakoś doczytałam to "arcydzieło" do końca. Albo ta powieść jest totalnie nie w moim guście i bez sensu, albo jestem za mało rozgarnięta, żeby ją zrozumieć.