Dom śmierci

2013-07-03
2012-01-01
Danuta Górska

Nie porwała mnie wcale.
Chaotycznie się czytało. Wątki uciekały. Styl pisania nie dla mnie. Po prostu nie dałem rady dobrnąć do końca. Brak frajdy czytania.
Zamysł fajny ale powieść nie trafiła do mnie. Może i szkoda.

Nie porwała mnie wcale.
Zamysł fajny ale powieść nie trafiła do mnie. Może i szkoda.

Gdybym nie przeczytała opinii to nie wiedziałabym, że akcja rozwinie się po 400 stronie. Dotrwałam do końca, omijałam strony tylko kilka razy jak mnie za bardzo nudziły. Pomysł ciekawy i szkoda, że wykonanie kiepskie.

Ogółem : lanie wody, coś sie dzieje ale w spowolnionym tempie, zbyt wiele niepotrzebnych opisów, których i tak nikt nie pamięta, zbyt wiele bohaterów (nie pamiętam imion, czym się zajmowali i kim byli, wszystko się mieszało).

Wielkie zaskoczenie. Dawno książka Koontza tak mnie nie wciągnęła. Naprawdę niebanalna historia, która idzie w innym kierunku niż można się tego spodziewać na początku.

Z Koontzem jest tak, że albo go lubisz albo ignorujesz. Gdy go lubisz, to czytasz ale najczęściej szybko zapominasz o czym czytałeś. Ja w każdym razie tak mam. "Dom śmierci" utknął mi jednak w pamięci na dłużej, pomimo swoich ewidentnych wad, dlatego daję, trochę na wyrost, ocenę siedem.

Niby pomysł fajny, ale wykonanie liche... Co tu dużo pisać po prostu "średnio na jeża"

Książka średnia i nudna ledwo co przez nią przebrnęłam. Dużo informacji o bohaterach, które mało wnoszą do fabuły. Czasami są przyjemne i odrażające fragmenty z dreszczykiem emocji.

Nazwać "Dom śmierci" horrorem byłoby mocnym minięciem się z prawdą. Jakieś tam napięcie jest, ale grozy nie budzi. Koncepcja cykliczności zjawisk całkiem ciekawa, ale potencjał tej historii nie został moim zdaniem należycie wykorzystany.

Lubię Koontza. Lubię..ale tej nie doczytałem do końca.Pomysł fajny,ale napisane tak że z nudów można umrzeć, irytująca!.Najgorsza jaką czytałem.Szkoda moich nerwów.

W 43

W 43

Mieszkasz w prawdziwym wygodnym apartamencie. Niczego ci nie brakuje. Żyjesz spokojnie. Skąd możesz wiedzieć, że już niedługo mija 38 lat od pewnego wydarzenia? Skąd możesz wiedzieć, że już niedługo sam doświadczysz tego ci ludzie i to będzie twój najgorszy koszmar w życiu.
Trzeba przyznać, że kiedy sięgnęłam po tą pozycje nie byłam zbyt wielkim fanem książek. W tym też okresie oglądałam na potęgę horrory. Kiedy jednak ją zobaczyłam w sklepie postanowiłam zaryzykować, gdyż sam tytuł już brzmiał groźnie. Nie żałuję.
Plusem jest, że książka napisana została językiem bardzo zrozumiały, bez żadnych zbędnych upiększeń. Sama fabuła już od pierwszego rozdziału jest wciągająca, a od niewyjaśnionych zdarzeń nie możemy się po prostu oderwać.
Polecam książkę wszystkim, którzy lubią się bać i uwielbiają mroczne historie. Naprawdę można się przestraszyć.
,,To nie jest historia o duchach. To coś bardziej przerażającego..."

• Dean Koontz
  • Horror