Dotyk oszusta

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Touch of a Scoundrel
literatura piękna
tombraiderka009

Była piękna, bystra i bardzo namiętna. Niestety, była też narzeczoną jego brata. Kiedy Griffin Nash, hrabia Davonwood, zobaczył w swoim ogrodzie Emmaline Farnsworth, zrozumiał, że musi ją mieć. Rozpoznał w niej kobietę, którą zobaczył w pewnej niepokojącej wizji. To były te same stworzone do całowania usta... I tylko obejmujące ją ramiona należały do innego mężczyzny.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

Promyczek | 2019-03-11
Przeczytana: 2016 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Griffin Nash, hrabia Davonwood, zobaczył w swoim ogrodzie Emmaline Farnsworth, zrozumiał że się zakochał. Na początku nie chciał dopuścić do siebie tej myśli, jednak uczucie nie dawało o sobie zapomnieć. Za każdym razem gdy ją widział czuł, że to jego druga połówka. Jednak jak się okazało to była narzeczona jego brata. Jednak między Griffinem i Emmaline było można od początku odczuć prawdziwą chemię. Ich przyciągała miłość i pożądanie. Długo próbowali zagłuszyć te uczucia lecz czym bardziej się starli tym bardziej im to nie wychodziło. W dodatku Griffin miał swoją tajemnicę. Miał wizję w których widział zdarzenia z przyszłości. Nie lubił tego daru, ponieważ po każdej wizji bardzo bolała go głowa i żaden środek nie był w stanie go ukoić do chwili... Aż poznał ją.. jej dotyk jak się okazało łagodził ból.. Ona była jego lekarstwem na wszystko.. Tylko gdyby nie była narzeczoną jego brata.. Bardzo mi się podobał opis scen erotycznych .. są opisane delikatne i z uczuciem. Scena w...

Paula | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Bardzo mi sie podobała, 1 i 3 jest super :)
2 najmniej do mnie przemówiła.

Ryś | 2016-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2016

„Dotyk oszusta”, trzecia książka z serii "Dotyk" i (według mnie), najbardziej wyszukana cecha głównego bohatera. W porównaniu do poprzednich części, tytułowe "oszukiwanie" ze strony Pana Devona, nie było prawie w ogóle ukazane. Jedynie, w poszczególnych fragmentach. Co mnie osobiście, bardzo drażniło.
Co do samej fabuły i wnętrza utworu, zgadzam się z poprzednimi opiniotwórcami. "Dotyk oszusta" bardzo odbiega, od motywu fantastycznego,
Fabuła mdła, przez duże ukolorowanie historii głównych bohaterów. Zbyt prosta. Bardzo łatwo było odczuć, że autorce skończyły się pomysły, co do tej serii i książki, więc zwiększyła ilość scen łóżkowych.
Lubiałam poprzednie części, nie zaprzeczę, lecz po takiej dawcę oryginalnych i ciekawych zdarzeń, ostatnia miała być czymś, co jeszcze bardziej zaskoczy. Pewnie gdybym, nie miała nic do porównania, była by to opinia pozytywna.

Beti | 2016-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2016

3 Część Dotyku."Sceny miłosne nakreślone z takim żarem,że całe strony zajmują się ogniem...."przyznam szczeże że było kilka scen,ale czy były aż tak "ogniste"?Raczej nie ;-) .Ogólnie książka jest na swój sposób wciągająca.

Joanna JJ | 2016-02-14
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 13 lutego 2016

romans z erotyką.... a na końcu..... i żyli długo i szczęśliwie.
Przyznam się szczerze, że czytałam lepsze, ta mnie aż tak bardzo nie zachwyciła, są jeszcze dwie ale chyba nie będę po nie sięgać.

kaktusowaona71 | 2015-09-26
Przeczytana: 26 września 2015

"Dotyk oszusta" Jest trzecią i ostatnią wydaną po polsku jak do tej pory częścią serii "Dotyk". Niestety, nie jest to najlepsza z odsłon tego cyklu. Mimo iż nawiązuje historią ( bardzo luźno ) do mojego ukochanego starożytnego egiptu, jakoś nie poruszyła mojego serca.
Nieeee... nie mówię, że się to źle czytało. Wręcz przeciwnie. Lektura jest leciutka i bardzo przyjemna w odbiorze, więc czytanie przebiega bardzo szybko. To tylko opowiadana historia, z jakiegoś powodu, jakby mniej do mnie przemówiła, a i bohaterowie nie byli do końca tacy, jak wyobrażałam sobie bohaterów romansu historycznego.
Ona - naciągaczka. Wychodzi na to, że bez sumienia i większych skrupułów. On - niepomny na uczucia brata i zachowujący się często jak pies na wiosnę. A to przecież dorosły mężczyzna, który powinien już mieć rozum i jakąkolwiek samodyscyplinę. Trochę mnie to zniesmaczyło, bo szukałam namiętności i romantyzmu, a tu bohaterowie zostali ukazani, jako opętani bezrozumną hucią i nikłym poczuciem...

deana | 2015-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 01 czerwca 2015

W trzeciej części serii ,,Dotyk" autorka znacznie odbiegła od oryginalnej idei stworzenia erotycznego romansu historycznego, został tylko klasyczny romans historyczny z lekkim wątkiem fantastycznym. Tym razem obdarzonym darem dotyku jest hrabia Davonwood. Potrafi on poznać przyszłość poprzez dotknięcie przedmiotów. Jego wizje są bardzo precyzyjne i spełniają się w przeciągu dwunastu godzin. Dar ten staje się dla niego przekleństwem gdy uświadamia sobie, że nie da się zmienić przeznaczenia. To co zobaczył musi nastąpić. W jednej z wizji widzi jak całuje piękną kobietę. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdy nie była to narzeczona jego brata. Dodatkowym atutem jest wątek tajemniczej, egipskiej figurki, której poszukuje ktoś niebezpieczny, czający się w mroku.

,,Dotyk oszusta" jest zdecydowanie słabszy niż poprzednie dwie części. Chciałam trochę więcej pasji, energii, działania, szaleństwa. Bohaterowie są bardzo przewidywali i choć los pcha ich w swoje ramiona oni bardziej czają się i...

dynamis | 2014-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2014

Interesująca powieść z wątkiem miłosnym i ze scenami erotycznymi. Czytając książkę przenosimy się do kilkunastowiecznej Anglii. Książka ukazuje losy 2 braci którzy zakochali się w jednej kobiecie, natomiast nie znają jej prawdziwych zamiarów.
Książka jest napisana łatwym językiem i czyta się ją szybko i przyjemnie.

Magdalena | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Ostatnia z serii Dotyk i chyba najmniej mi się podobała.
Fabuła strasznie się ciągnęła, dopiero ostatnie 40 stron było interesujące, co zachęciło mnie do dokończenia książki.
Scena pojedynku była ciekawa, nie wiedziałam jak Devon rozwiąże sprawę z bratem.
Polecam na nudny wieczór.

Paulina Kwiatkowska | 2013-12-31

Z serią Mii Marlowe miałam okazję zapoznawać się praktycznie od momentu ukazania się 1 tomu na polskim rynku. I tak przez ,,Dotyk złodziejki”, ,,Dotyk łajdaka” przyszedł czas na ,,Dotyk oszusta”, którego nie wiem, jakim cudem przeoczyłam premierę, która miała miejsce już w październiku. Nie zwlekając jednak już dłużej sprawiłam sobie prezent gwiazdkowy i czym prędzej zabrałam się za lekturę.

Tym razem poznajemy Griffina Nasha, potomka kobiety, od której wszystko się zaczęło. Jako pierwsza miała swój ,,dar”. Griffin nienawidził swojego, bowiem w momencie dotknięcia przedmiotu związanego z konkretną osobą poznawał jej przyszłość w ciągu najbliższych 12 godzin. I tak, w wieku 14 lat zobaczył śmierć ojca. Choć starał się temu zapobiec opiekun umarł. Minęło 16 lat, jego brat Teddy przyprowadził do domu narzeczoną, a lord Devonvood zobaczył, że będzie ją całował. Co więcej, od początku miał przeczucie, że ta kobieta i jej ojciec oznaczają kłamstwa i intrygi. Czy rzeczywiście tak było?...