Dotyk oszusta

Cykl: Dotyk (tom 3)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Touch of a Scoundrel
tombraiderka009

Była piękna, bystra i bardzo namiętna. Niestety, była też narzeczoną jego brata. Kiedy Griffin Nash, hrabia Davonwood, zobaczył w swoim ogrodzie Emmaline Farnsworth, zrozumiał, że musi ją mieć. Rozpoznał w niej kobietę, którą zobaczył w pewnej niepokojącej wizji. To były te same stworzone do całowania usta... I tylko obejmujące ją ramiona należały do innego mężczyzny.

źródło opisu: Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: http://www.nk.com.pl/

deana | 2015-06-01
Na półkach: 2015
Przeczytana: 01 czerwca 2015

W trzeciej części serii ,,Dotyk" autorka znacznie odbiegła od oryginalnej idei stworzenia erotycznego romansu historycznego, został tylko klasyczny romans historyczny z lekkim wątkiem fantastycznym. Tym razem obdarzonym darem dotyku jest hrabia Davonwood. Potrafi on poznać przyszłość poprzez dotknięcie przedmiotów. Jego wizje są bardzo precyzyjne i spełniają się w przeciągu dwunastu godzin. Dar ten staje się dla niego przekleństwem gdy uświadamia sobie, że nie da się zmienić przeznaczenia. To co zobaczył musi nastąpić. W jednej z wizji widzi jak całuje piękną kobietę. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdy nie była to narzeczona jego brata. Dodatkowym atutem jest wątek tajemniczej, egipskiej figurki, której poszukuje ktoś niebezpieczny, czający się w mroku.

,,Dotyk oszusta" jest zdecydowanie słabszy niż poprzednie dwie części. Chciałam trochę więcej pasji, energii, działania, szaleństwa. Bohaterowie są bardzo przewidywali i choć los pcha ich w swoje ramiona oni bardziej czają się i...

kaktusowaona71 | 2015-09-26
Na półkach: Nuta erotyki
Przeczytana: 26 września 2015

"Dotyk oszusta" Jest trzecią i ostatnią wydaną po polsku jak do tej pory częścią serii "Dotyk". Niestety, nie jest to najlepsza z odsłon tego cyklu. Mimo iż nawiązuje historią ( bardzo luźno ) do mojego ukochanego starożytnego egiptu, jakoś nie poruszyła mojego serca.
Nieeee... nie mówię, że się to źle czytało. Wręcz przeciwnie. Lektura jest leciutka i bardzo przyjemna w odbiorze, więc czytanie przebiega bardzo szybko. To tylko opowiadana historia, z jakiegoś powodu, jakby mniej do mnie przemówiła, a i bohaterowie nie byli do końca tacy, jak wyobrażałam sobie bohaterów romansu historycznego.
Ona - naciągaczka. Wychodzi na to, że bez sumienia i większych skrupułów. On - niepomny na uczucia brata i zachowujący się często jak pies na wiosnę. A to przecież dorosły mężczyzna, który powinien już mieć rozum i jakąkolwiek samodyscyplinę. Trochę mnie to zniesmaczyło, bo szukałam namiętności i romantyzmu, a tu bohaterowie zostali ukazani, jako opętani bezrozumną hucią i nikłym poczuciem...

Beti | 2016-02-18
Na półkach: Literatura erotyczna
Przeczytana: 17 lutego 2016

3 Część Dotyku."Sceny miłosne nakreślone z takim żarem,że całe strony zajmują się ogniem...."przyznam szczeże że było kilka scen,ale czy były aż tak "ogniste"?Raczej nie ;-) .Ogólnie książka jest na swój sposób wciągająca.

mala5317 | 2013-12-08
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Trzecia już część serii Mii Marlowe za mną. I mam taki lekki niedosyt. O ile początek mi się strasznie dłużył, tak później przybrała ona zdecydowanie tempa. Tylko że czegoś mi brakowało, a do końca sama nie wiem czego. Może po prostu się czepiam, a może powoli takie proste i lekkie opowieści mnie już nudzą, albo, jak to mawiają, nie ten czas i nie to miejsce.

Nie mogę jej tak naprawdę niczego zarzucić. Bardzo podobna była do swych poprzedniczek. Nawet główni bohaterowie nie byli idealni i bogaci. Co uważam za duży plus. Tylko że, po przeczytaniu szybko o niej zapomnę. A tego samego nie mogę powiedzieć o części pierwszej, która strasznie mnie zaskoczyła, oczywiście na plus, zarówno okładką jak i samą historią. Dlatego osobiście skłaniam się do "Dotyku złodziejki", ale jeżeli już przeczytałam, to kilka słów o tej pozycji.

Wspomniałam wyżej o bohaterach, którzy nie byli idealni. Hrabia nie był bogaty, a Emmaline nie tylko była oszustką i złodziejką, ale także zdradziła swego prawie...

Joanna JJ | 2016-02-14
Na półkach: 2016
Przeczytana: 13 lutego 2016

romans z erotyką.... a na końcu..... i żyli długo i szczęśliwie.
Przyznam się szczerze, że czytałam lepsze, ta mnie aż tak bardzo nie zachwyciła, są jeszcze dwie ale chyba nie będę po nie sięgać.

Paulina Kwiatkowska | 2013-12-31

Z serią Mii Marlowe miałam okazję zapoznawać się praktycznie od momentu ukazania się 1 tomu na polskim rynku. I tak przez ,,Dotyk złodziejki”, ,,Dotyk łajdaka” przyszedł czas na ,,Dotyk oszusta”, którego nie wiem, jakim cudem przeoczyłam premierę, która miała miejsce już w październiku. Nie zwlekając jednak już dłużej sprawiłam sobie prezent gwiazdkowy i czym prędzej zabrałam się za lekturę.

Tym razem poznajemy Griffina Nasha, potomka kobiety, od której wszystko się zaczęło. Jako pierwsza miała swój ,,dar”. Griffin nienawidził swojego, bowiem w momencie dotknięcia przedmiotu związanego z konkretną osobą poznawał jej przyszłość w ciągu najbliższych 12 godzin. I tak, w wieku 14 lat zobaczył śmierć ojca. Choć starał się temu zapobiec opiekun umarł. Minęło 16 lat, jego brat Teddy przyprowadził do domu narzeczoną, a lord Devonvood zobaczył, że będzie ją całował. Co więcej, od początku miał przeczucie, że ta kobieta i jej ojciec oznaczają kłamstwa i intrygi. Czy rzeczywiście tak było?...

tombraiderka009 | 2013-11-20
Na półkach: Sprzedam/Wymienię
Przeczytana: 20 listopada 2013

Uwielbiam książki Mii Marlowe. Po polsku wydano tylko trzy jej powieści, ale przy każdej świetnie się bawiłam.

Trzecia część z cyklu "Dotyk" jest również wspaniałą historią, jak i poprzednie. Nie potrafię ocenić, która jest najlepsza, bo każda z nich jest niepowtarzalna. Pełno namiętności, tajemnic, intryg, flirtów, śmiechu i seksu. A przyjaciel Devona - Northrop - jest przezabawnym i sympatycznym facetem :)

Mia potrafi bardzo naturalnie pisać z punktu widzenia mężczyzny i to jest na plus. Można by pomyśleć, że charaktery bohaterów mogą się powtarzać, lecz jest na odwrót - każdy facet ma zupełnie inny sposób bycia.
Książkę oceniam 10/10 i mam nadzieję, że wydawnictwo NK wyda czwarty tom "Touch of a Lady", który opowiada o prababce Prestonów - Delphinie, od której się to wszystko zaczęło ;)

Ulka | 2013-10-17
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: 17 października 2013

No i kolejna fajna historyjka. Nie pobiła drugiej części, ale bawiłam się całkiem, całkiem. Brakowała mi troszkę więcej humoru i "dar" mniej ciekawy, ale ogólnie książka na duży plus. To taki typowy odmóżdżacz, czyta się dla czystej rozrywki, umilenia sobie czasu no i ze względu na romans to także dla rozgrzania serducha.
Pochwała również dla oprawy, okładki choć proste to upiększają półkę.

Polecam!

Magdalena | 2014-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Ostatnia z serii Dotyk i chyba najmniej mi się podobała.
Fabuła strasznie się ciągnęła, dopiero ostatnie 40 stron było interesujące, co zachęciło mnie do dokończenia książki.
Scena pojedynku była ciekawa, nie wiedziałam jak Devon rozwiąże sprawę z bratem.
Polecam na nudny wieczór.

Marysia | 2016-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2016

Dotyk oszusta, trzecia książka z serii "Dotyk" i (według mnie), najbardziej wyszukana cecha głównego bohatera. W prównaniu, do poprzednich części, tytułowe "oszukiwanie" ze strony Pana Devona, nie było prawie w ogóle ukazane. Jedynie, w poszczególnych fragmentach. Co mnie osobiście, bardzo drażniło.
Co do samej fabuły i wnętrza utworu, zgadzam się z poprzednimi opiniotwórcami. "Dotyk oszusta" bardzo odbiega, od motywu fantastycznego, który był przypisany wszystkim "Dotykom" od początku. Przez to wszystko, stał się jednym z wielu "romansideł", który miał urozmaicenia w postaci, kilu zagadek oraz tajemnic.
Fabuła mdła, przez duże ukolorowanie, historii głównych bohaterów. Zbyt prosta. Bardzo łatwo było odczuć, że autorce skończyły się pomysły, co do tej serii i książki, więc zwiększyła ilość scen "łóżkowych".
Lubiałam poprzednie części, nie zaprzeczę, lecz po takiej dawcę oryginalnych i ciekawych zdarzeń porzednich "Dotyków", ostatnia miała być czymś, co jeszcze bardziej zaskoczy....