Dotyk złodziejki

2013-03-06
2013-03-06
9788310121998
Krystyna Kowalska
literatura amerykańska złodziejka erotyzm erotyka

Erotyczny misz-masz

Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Romans historyczny czytałam po raz pierwszy i bardzo mi się podobała. Dobrze napisane sceny erotyczne, a sam wątek z kamieniem bardzo ciekawy. Szybko i przyjemnie się czyta.

Bardzo wciągająca i ciekawa książka z zaskakującymi zwrotami akcji i lekkimi zabarwieniem erotycznym 😈

Tym razem to Viola ma wyjątkowy dar.. Dotykając kamieni widzi ich przeszłości.. widzi całą ich żywotność wszystko dokładnie. jednak taka wizja ją bardzo dużo kosztuje. Jest najsprytniejszą złodziejką w całym Londynie. Jednak pewnego razu została przyłapana.. Nie umiała sobie z tym poradzić.. Gdy zaproponowano jej współpracę nie chciała się zgodzić, jednak gdy ją oficer pocałował od razu się zgodziła. Uczucie między nimi rośnie przez całą książkę. Na początku ledwo na siebie patrzą, później coś niewidocznego ciągnie ich do siebie.. namiętność wzrasta do tego stopnia, że nie są w stanie się oprzeć siebie ..

Książka bardzo mnie zaskoczyła w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W fabule znajdziemy akcje, element fantastyczny i oczywiście romans. To co mi się podobało najbardziej to czas w którym rozgrywa się akcja książki. XIX wiek dodaje powieści zarówno tajemniczości jak i podsyca rosnące napięcie pomiędzy głównymi bohaterami, a element fantastyczny, według mojej opinii, urozmaica fabułę.
Wracając do postaci pierwszoplanowych, to są bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, zarówno postać kobieca jak i postać męska. Napięcie jest bardzo dobrze wyczuwalne co wciąga czytelnika. Bardzo polecam tę książkę każdemu kto chcę doświadczyć odrobiny mieszaki gatunkowej oraz osobom szukającym rozrywki w wolny wieczór.
Również polecam następne części.

Bardzo mi sie podobała, 1 i 3 jest super :)
2 najmniej do mnie przemówiła.

Bardzo mi sie podobała, 1 i 3 jest super :)
2 najmniej do mnie przemówiła.

Porwała mnie ta pierwsza część, natychmiast zaczynam drugą.

Porwała mnie ta pierwsza część, natychmiast zaczynam drugą.

Uwielbiam powieści o złodziejach, czarnych charakterach, które z jednej strony muszą przeżyć, a z drugiej - pragną wolności i adrenaliny. Viola, główna bohaterka przypadła mi do gustu, jednak tak naprawdę nie miała duszy złodziejki. Tak, tak podobało jej się okradanie bogatych, była w tym niezła.
Niestety, spotkała Quinna. Dla niego porzuciła swoja karierę. Ten facet cierpiał na poczucie niesprawiedliwości, dlatego go nie lubię, mimo poczucia humoru i talentu do dogadzania Violi.
Sama historia ratuje bohaterów. Jest wartka, ciekawa, pełna tajemnic oraz - mojej ulubionej - fantastyki. Oczywiście, miłość musiała być silniejsza niż moc klejnotu, a złodziejka oraz przystojny oficer "połączyli dusze", czego spodziewałam się już po przeczytaniu pierwszych dwóch rozdziałów.
Podsumowując: fabuła została napisana dobrze. Nie po mistrzowsku, jednak na poziomie dobrej pisarki. Poza tym, autorka udowodniła, że mieszanie gatunków nie jest złym pomysłem, za co należą się trzy gwiazdki ;). Niestety, oczekiwałam jednak więcej złodziejstwa, mniej słodkiej, prawdziwej miłości. Więcej ciemnych ulic, tajemniczości, mniej... Violi i Quinna. W każdym razie, nie żałuję przeczytania tej książki. Wszystko dzięki poczuciu humoru autorki.

Niestety, spotkała Quinna. Dla niego porzuciła swoja karierę. Ten facet...

Bardzo przyjemna lektura. Lubię wielowątkowe opowieści, mieszanie stylów i gatunków (jak na imprezie trunków :D ),więc ta powieść przypadła mi do gustu. Wciąga i nie można się oderwać. Polecam.

Po ostatniej lekturze, sama nie wiedziałam czego oczekuję od następnej książki. Chciało mi się romansu historycznego - lecz miałam równie dużą chęć na erotykę, ciągnęło mnie też w kierunku paranormal.... No i jak tu zaspokoić tak rozbieżne zapotrzebowania ?
Ano można.
"Dotyk złodziejki" dostarczył mi wszystkiego o czym napisałam powyżej i dorzucił do tego jeszcze całkiem pokaźny ładunek przygody. Sama radość :)
Książka jest mieszanką naprawdę wielu gatunków - a ten mix, wbrew pozorom, doskonale się uzupełnia i daje bardzo ciekawy efekt.
Czemu więc tylko siedem gwiazdek ?
Ponieważ dostrzegłam tu wcale nie tak mało całkiem poważnych jak na mój gust, niedociągnięć:
Po pierwsze uważam, że język tutaj użyty, jest zbyt prosty, miejscami wręcz toporny. Gdyby autorka pokusiła się o więcej finezji i ubogaciła słownictwo- historia wiele by na tym zyskała, zapierając dech w piersiach czytelniczki, wywołując gorący rumieniec na jej twarzy i palpitacje serca przy opisach np. scen intymnych.
Po drugie- Zbyt mało tu szczegółów i detali całej tej historii. Wielokrotnie brak tła i opisów szerszej perspektywy otaczajączej naszych bohaterów, sprawia wrażenie niedopracowania. Wszystko jest przedstawione tylko w ogólnym zarysie, co budzi odczucie jakiegoś braku w przekazie i chwilami zawieszenia głownych postaci w próżni. Portrety charakterologiczne bohaterów wielokrotnie zostały nadmiernie uproszczone, granicząc momentami ze zwyczajną bylejakością i sztampą.
Bardzo żałuję, że autorka nie poświęciła więcej uwagi tej pozycji, bo książka miała szansę stać się czymś rzeczywiście nieprzecięnym, ze względu na bardzo nietypową formę połączenia tak wielu gatunków literackich.
Niemniej jednak, czytanie tej historii i tak sprawiło mi dużą przyjemność i polecam ją jako coś lekkiego i rozrywkowego ale do wysokich półek, tej pozycji zaliczyć nie można :)

Ano można.

Mia Marlowe to kobieta obdarzona wspaniałym talentem. Nie tylko pisarskim. Mia jest z wykształcenia wybitną sopranistką. Przewidywała sobie karierę operową. Jednak los chciał inaczej.
Autorka ma do tej pory na swoim koncie trzy książki, dzięki którym magazyn Books Monthly okrzyknął ją królową pikantnych romansów historycznych. Sama Mia Marlowe mówi, że nauczyła się opowiadać śpiewając.

Dziś omówimy sobie pierwszą z książek autorki. Dotyk złodziejki to historia romansu, który nie powinien się wydarzyć. Kiedy w 1859 roku w Indiach wybuchają zamieszki dwoje młodych ludzi spotyka się w dość nietypowych okolicznościach. Każdemu z nich przyświeca cel. Jest on równie szlachetny, co nielegalny.
Greydon Quinn to człowiek niezwykle szlachetny. Pełny empatii. Postanawia pomóc swojemu przyjacielowi odzyskać własność Indii. Dobrze słyszycie. Jest to własność Indii. Zarówno całego kraju jak i jego mieszkańców. Krew tygrysa, najdroższy, najwspanialszy kamień świata zniknął ze swojej świątyni. Żaden Anglik nie zdaje sobie sprawy jak destrukcyjną siłę posiada niepozorny czerwony diament. Quinn postanawia ukraść kamień, ale do tego potrzebny jest złodziej. Genialny złodziej. Pech chciał, że najlepszy złodziej świata okazał się kobietą o niezwykłym darze.
Każdy z nas skrywa jakąś tajemnice. Niektóre są mroczniejsze od innych.

Kiedy patrzymy na człowieka, który kradnie od razu nazywamy go złodziejem. Często temu towarzyszą przeróżne, obraźliwe epitety. Człowiek ma skłonność do osądzania innych bez zastanowienia. Rzadko zdarza się, że poświęcamy, choć moment po to by zastanowić się, dlaczego ten człowiek kradnie. Łatwiej jest osądzać niż zrozumieć. Współczesnym ludziom wydaje się to chorobą naszego pokolenia, ale prawda jest taka, że było tak od zawsze. Czy sądzicie, że nasz bohater zachował otwarty umysł i pofatygował się zrozumieć, dlaczego Viola robi, co robi? Oczywiście, że nie. Stał się doskonałym przykładem, że od zawszę najpierw oceniamy potem dopiero myślimy. Życie jednak zaskakuje. Ponieważ okazuje się, że nie wszyscy kradną tylko z chciwość, ale tylko po to, aby przeżyć.
Historia zawarta w książce spokojnie może zostać nazwana ciekawą, choć akcja nie zawszę wydawała się wciągająca. Momentami tylko odnosiłam wrażenie, że niektóre rzeczy są tutaj wciśnięte na siłę. Spokojnie historia mogła obejść się bez nich.
Autorka miała bardzo fajny pomysł. Często w romansach spotykamy się już z oklepanym schematem. Ona - piękna, odrobinę zagubiona, posiadająca wielką moc w sobie i On – mężczyzna idealny, zero wad za to ogrom pieniędzy. Fajna sprawa, że od czasu do czasu ktoś postanawia wyrwać się z tego schematu. Właśnie dzięki takim autorom mamy możliwość poznać kobiety, które by ocalić swoją rodzinę potrafią poświęcić wszystko. Do tego mężczyzna nie idealny. Posiadający zalety tak samo jak wady, ale przy tym równie wspaniały, co ten bez wad. Przecież każdy w końcu ma jakieś wady. Niech nasza historia, choć troszkę stanie się realną, bo właśnie takie drobne szczegóły mają wielką siłę. Czasem to one najbardziej wpływają na naszą ocenę.

Książka generalnie została napisana w sposób prosty. Umożliwiający dotarcie do każdego czytelnika. Mamy wszystko, co powinna zawierać dobra historia. Jednak osobiście czuję niedosyt. Niby wszystko było jak należy, ale czegoś brakuje. Najwięcej wątpliwość nachodzi mnie przy zakończeniu. Teoretycznie autorka zakończyła ją puentą idealną, ale to co doprowadziło do tego zakończenia mogło być lepsze. Bardziej rozwinięte. Sami bohaterowie mogli dać z siebie więcej.

Dotyk złodziejki w ogólnym rozrachunku spodobał mi się na tyle, aby zostać w pamięci i zachęcić do sięgnięcia po kolejne książki autorki. Ponieważ w dotyku kryje się wielka siła.

Pozdrawiam,
A.