Jednym strzałem

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Jack Reacher (tom 9)
Wydawnictwo: Albatros
One shot
Fuzja

Sześć strzałów z karabinu, pięciu zabitych, sterroryzowane miasto, wzorowe śledztwo, zabójca ujęty w ekspresowym tempie. Dowody obciążające Jamesa Barra, byłego żołnierza piechoty i strzelca wyborowego, są niepodważalne. Dlaczego morderca nie chce rozmawiać z adwokatem, a jedynie z tajemniczym Jackiem Reacherem, którego zeznania mogłyby go jeszcze bardziej pogrążyć? Dlaczego strzelając chybił - raz? Kim jest Reacher-człowiek bez samochodu, konta bankowego i stałego miejsca pobytu? Rosemary, siostra oskarżonego, za wszelką cenę chce pomóc bratu. Kiedy James zostaje pobity w więzieniu i zapada w śpiączkę, wynajmuje młodą, zaangażowaną panią prawnik. Niespodziewanie pojawia się Reacher - i trup zaczyna ścielić się gęsto...

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Paco | 2015-06-07
Na półkach: Przeczytane, LEE CHILD
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Jest nieźle. By nie rzec dobrze :)
Ba...dość dobrze.:)
Solidna pozycja. Rzetelna, sumienna, wnikliwa.
Skrupuły? Jack ich nie ma, tak samo jak nie posiadają ich jego wrogowie.
I już to zwiastuje bezkompromisową batalię na śmierć i życie.
Child jest w stanie zafrapować pomysłem, zaintrygować koncepcją, w końcu wciągnąć planem. W jego świat. Świat jego bohatera.
A ten świat nie znosi pustki, bo ,, sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie,, :)) Tak właśnie działa Reacher.
Nieustępliwie, nieprzejednanie, stanowczo.
Niczego nie posiada, więc nic nie może stracić. Boli go wszelka niesprawiedliwość, krzywda i podłość.
Jest ,,lekiem na całe zło,, :)

wiech | 2016-03-19
Przeczytana: 19 marca 2016

Jeden celny strzał – i udało mi się trafić dobry kryminał.
Moje pierwsze spotkanie z Lee Childem – i mam nadzieję nie ostatnie.
Zafascynowała mnie postać głównego bohatera – takich lubię.
Twarda sztuka – bezwzględny, zagadkowy. – Ma własny pomysł na to jak wymierzyć sprawiedliwość. I nie mając nic do stracenia zawzięcie, bez skrupułów dąży do celu. Czuły na krzywdę. Może trochę zbyt błyskotliwy, zbyt idealny.
Ciekawe śledztwo; napięcie; zagadkowa, tajemnicza fabuła.
Z przyjemnością spotkam się jeszcze z Jackiem Reacherem.
Dobra książka – polecam.

filozof | 2016-10-01

I znowu w moim domu gości Jack Reacher,który rozwiązuje kolejną sprawę.
Zarówno z humorem,jak i pięścią.Dziwny sprawa,facet zabija 5 osób z broni palnej i prosi Jacka o to by przyjechał.
Zabójcę ma policja,facet trafia do więzienia.
Jack przyjeżdża i zaczyna się niezły cyrk.

Choćby ta akcja w barze.Gdzie pewne upierdliwa laska,zaczyna go nagabywać.
Książka dla mnie super,dużo akcji.Świetny finał,o autorze można powiedzieć.No geniusz,po prostu geniusz :-)

gwiazdka | 2014-10-30
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 30 października 2014

Moja druga książka Childa i musze przyznać, że po „Jednym strzałem" mam o autorze dużo lepsze zdanie niż do tej pory. Po pierwsze śledztwo opisane tutaj jest bardzo ciekawe, od początku autor zaskakuje i intryguje. Do kilku plusów przysłużyło się także samo śledztwo naszych bohaterów, bardzo lubię, kiedy detektyw powoli i systematycznie odsłania przed czytelnikiem obraz prawdy, powoli też przedstawia przebieg wydarzeń pozwalając poznać motywy zbrodni, kulisy przygotowań i przebieg prawdziwych wydarzeń. Poza tym bohaterowie też nie budzili moich zastrzeżeń, parę razy za to lekko zirytowały mnie sztuczne dialogi.

„Jednym strzałem" więc w moim odczuciu jest kawałkiem niezłego kryminału, gdzie na początku widzimy jeden obraz, spod którego na kolejnych stronach wyłania się coś zupełnie innego. Końcówka jednak była zbyt krwawa, samo zakończenie zaś zgodne z oczekiwaniami, bez elementu zaskoczenia. Książkę polecam.

Joanna | 2019-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2019

Bardzo dobra, bardzo trzymająca w napieciu. I jezeli jest wszystko wiadomo to na pewno tak nie jest.

Piotruszka | 2018-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2018

Zabili go i uciekł. Jack na tropie jak kapitan Sowa, Bond i Chuck Norris w jednym. Końcówka nieco nudnawa ale dla osób lubiących twarde charaktery dojedziesz do końca, aby zobaczyć Reachera znikającego na horyzoncie w zachodzącym słońcu.

ZARAZA | 2014-04-04
Przeczytana: marzec 2014

"Jednym strzałem" jest świetną powieścią sensacyjną, idealną dla odprężanie. Autor przedstawił ciekawą fabułę, z mordercą którego los wydaje się nieodwracalnie przesądzony, a jednak nie wszystko jest takie jasne... Czyta się z zaciekawieniem i rosnącym napięciem. Taka największą wadą powieść jest zbytnie idealizowanie głównego bohatera, który jak na mój gust jest zbyt wiele rzeczy od razu, zbyt wiele przewiduje i zbyt wiele rzeczy przychodzi mu bardzo łatwo. Nie mnie powieść sensacyjna bardzo dobra. Polecam, ode mnie 8,5/10.

CoolBary | 2016-02-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 lutego 2016

Książka zachęciła mnie chyba tym, że na okładce było zdjęcie Toma Cruise i na podstawie książki zrealizowano film pod tym samym tytułem. Nie to żebym oglądał wcześniej film. Do tej pory nie widziałem nawet zwiastuna :). Ale stwierdziłem, że jeżeli była adaptacja tej książki, być może warta będzie przeczytania. W międzyczasie przewijały mi się książki Pana Lee Childa, ale jakoś nie miałem odwagi i przekonania, aby po którąś z nich sięgnąć. Szczerze mówiąc nie przepadałem nigdy za typowymi kryminałami z detektywem w roli głównej.
Po przeczytaniu muszę przyznać, że opinie na temat kunsztu pisarskiego autora nie były wyssane z palca. Książkę czyta się jakby się oglądało bardzo dobrą sensacje. Główny bohater Jack Reacher, to kawał twardziela, który przyjeżdża rozwiązać zagadkę morderstwa i zostaje uwikłany w szereg niebezpiecznych przygód. Czyta się wyśmienicie.
Na pewno skuszę się jeszcze na kolejne przygody Jacka Reachera i Wam też je polecam.

Paweł | 2017-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 23 lipca 2017

Jack Reacher – chyba nie trzeba go przedstawiać, bo jest bardzo znany czytelnikom Lee Childa. Kolejna część przygód głównego bohatera jest ujmująca jak pozostałe części, ale jednocześnie zaskakująca, gdyż nigdy nie wiemy, co spotka nas podczas czytania, które bardzo mocno wciąga. Trudno jest przewidzieć ruchy Reachera. Fabuła jest bardzo dobra i wielowątkowa, przemyślana na wielu rozwojowych płaszczyznach. Sam bohater nie nudzi i cały czas zaskakuje swoim życiem i postępowanie. Akcja utworu trzyma w napięciu, a pozostali bohaterowie tworzą ciekawą spójność powieści. Zabójstwo w centrum miasta przy ważnym wieżowcu. Szybkie odnalezienie winnego i próba przeprowadzenia szybkiego procesu. Nagłe pojawienie się głównego bohatera zamienia tę szybkość w nurt badań i dociekań. Pojawia się również zagrożenie ze strony dziwnych osób, które mają różne powiązania z Rosjanami. Skorumpowany policjant, córka znanego adwokata, dziennikarka telewizyjna i pięć trupów. Co ma wspólnego z tym wszystkim...

Tibora | 2018-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2018

Ależ się ten Lee Child szybko czyta :)
Ani się obejrzałam, a tu już kolejna jego książka za mną - na pewno nie ostatnia!

Czy można współczuć snajperowi który strzelił do niewinnych, przypadkowych ofiar?
Czy były żołnierz, adwokatka, były policjant i dziennikarka mogą rozwikłać zagadkę?
Jeśli znacie Jacka Reachera to znacie już odpowiedź ;)

Polecam!