Dekret

Cykl: Jack Ryan (tom 9) | Seria: Fabryka Sensacji
Wydawnictwo: Buchmann
Executive Orders
acronka

Pilotowany przez samobójcę boening 747 uderza w gmach Kongresu Stanów Zjednoczonych. W zamachu giną kongresmeni, senatorowie oraz prezydent USA - najważniejsze osoby rządzące światowym mocarstwem. Jedynym ocalałym przedstawicielem najwyższych władz jest Jack Ryan, który zostaje powołany na stanowisko prezydenta kraju. Przed nim zadanie karkołomne i bez precedensu: sformułować nowy, skuteczny...

Jedynym ocalałym przedstawicielem najwyższych władz jest Jack Ryan, który zostaje powołany na stanowisko prezydenta kraju. Przed nim zadanie karkołomne i bez precedensu: sformułować nowy, skuteczny rząd z udziałem osób pozbawionych doświadczenia i kontaktów, a zarazem nieuwikłanych w układy. Ryan musi się zmierzyć z przeciwnikami zarzucającymi mu uzurpację władzy, z anarchistycznymi terrorystami oraz międzynarodowym lobby karierowiczów.

źródło opisu: Buchmann Sp. z o.o., 2011

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

michal3 | 2019-10-11
Przeczytana: 09 października 2019

Sam już nie wiem, czy czytam Clancy'ego, bo idę na urlop, czy idę na urlop, bo czytam Clancy'ego. W jakiś dziwny sposób jest to ze sobą sprzężone. Oczywiście tylko i wyłącznie z mojej winy, no ale cóż...

Ryan - tym razem jako Prezydent USA - musi się zmierzyć z szeregiem katastrof panoszących się po jego ukochanym kraju. Akcja jak to zawsze u tego Autora rozkręca się powoli, aby na koniec rozłożyć nas na łopatki. Dużo frajdy dla dużych chłopców. W końcu są rakiety, samoloty, czołgi i strzelaniny.

Czas chyba zerknąć w kalendarz i zaplanować kolejny urlop. Najlepiej jak najszybciej.

Spiderdog86 | 2019-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2019

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta książka jest tak samo dobra jak "Suma wszystkich strachów." Jest to też chyba najdłuższa pozycja, jaką w życiu przeczytałem,bo zawiera ponad 1600 stron. Fabuła jest jak zwykle świetna i po raz kolejny Clancy eksploatuje obawy współczesnych Amerykanów. Wykorzystał już lęk przed wojną z ZSRR, napływem narkotyków, zamachami terrorystycznymi na terenie USA (także przy użyciu bomby atomowej i samolotu kamikaze), wojną gospodarczą, atakiem wykorzystującym nowoczesne technologie, a w przypadku "Dekretu" wykorzystał lęk przed atakiem biologicznym. Fabuła wydaje się nieco nieprawdopodobna, gdy policzymy wszystkie źródła niebezpieczeństwa, które zagrażały nowo wybranemu prezydentowi USA, ale Clancy ma to do siebie,że nawet taką fabułę jest w stanie przedstawić w jak najbardziej racjonalny sposób. "Dekret" to także druga książka,w której autor niemalże znęca się nad Ryanem, tak jak w "Sumie wszystkich strachów." Po raz kolejny ktoś stara się za wszelką cenę zdyskredytować postać prezydenta...

lucas688 | 2017-11-13
Przeczytana: listopad 2017

najsłabsze ze znanych mi dzieł T. Clancy

wojtek.wysocki | 2017-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2017

Masakryczne tomiszcze. Przeleżało u mnie na półce ze 20 lat, aż musiałem wylądować na nietrafionym urlopie przy kiepskiej pogodzie. A poza tym ? Zadziwiająco aktualna stała się w dzisiejszych czasach ta, trochę alternatywna, historia.

Tomek G | 2015-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 28 września 2015

Niesamowicie rozbudowana i wciągająca książka. Tradycyjnie na plus wielowątkowość oraz spójność fabuły. Bohaterowie też "dają radę". Wbrew swojej objętości nie nuży, nawet bogate w techniczne niuanse opisy są wyważone i czyta się je ze zrozumieniem. Momentami bywa przewidywalna, co jej nie umniejsza, ponieważ sposób przedstawienia wydarzeń sam w sobie buduje napięcie i aż chce się czytać dalej.

Natalia | 2014-07-31
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam
Przeczytana: 31 lipca 2014

Swietna jak zawsze :-)

JanekGalt | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

"Dekret" to pierwsza powieść Clancy'ego, którą przeczytałem. Okazało się, że jest to świetna odskocznia od codziennych, "poważniejszych" lektur, jednocześnie w temacie, który mnie interesuje - polityka.

"Dekret" to powieść o marzeniu sporej części obywateli - następuje kataklizm, który zmiata całą skorumpowaną, skostniałą klasę polityczną a za sterem pojawiają się ludzie uczciwi, fachowcy, którzy chcą i potrafią wykorzystać władzę do budowania państwa prawa, wolności, państwa w którym politycy pełnią służebną rolę wobec narodu etc.

Przeskakując do naszej piaskownicy - mógłbym zapytać:
Kim jest Brunon K.? :)

Tomek74 | 2014-03-11

Szukam tego wydania w miękkiej oprawie

wdooweq | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Chciałbym się odnieść do wydawnictwa FS: Totalna amatorszczyzna, nie ma chyba strony, żeby nie była popełniona literówka.

anusiat | 2013-11-17
Przeczytana: 2007 rok

Jedna z moich ulubionych jego książek.