Dekret

Cykl: Jack Ryan (tom 9) | Seria: Fabryka Sensacji
Wydawnictwo: Buchmann
Executive Orders
acronka

Pilotowany przez samobójcę boening 747 uderza w gmach Kongresu Stanów Zjednoczonych. W zamachu giną kongresmeni, senatorowie oraz prezydent USA - najważniejsze osoby rządzące światowym mocarstwem. Jedynym ocalałym przedstawicielem najwyższych władz jest Jack Ryan, który zostaje powołany na stanowisko prezydenta kraju. Przed nim zadanie karkołomne i bez precedensu: sformułować nowy, skuteczny...

Jedynym ocalałym przedstawicielem najwyższych władz jest Jack Ryan, który zostaje powołany na stanowisko prezydenta kraju. Przed nim zadanie karkołomne i bez precedensu: sformułować nowy, skuteczny rząd z udziałem osób pozbawionych doświadczenia i kontaktów, a zarazem nieuwikłanych w układy. Ryan musi się zmierzyć z przeciwnikami zarzucającymi mu uzurpację władzy, z anarchistycznymi terrorystami oraz międzynarodowym lobby karierowiczów.

źródło opisu: Buchmann Sp. z o.o., 2011

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/

Tomek G | 2015-09-29
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 28 września 2015

Niesamowicie rozbudowana i wciągająca książka. Tradycyjnie na plus wielowątkowość oraz spójność fabuły. Bohaterowie też "dają radę". Wbrew swojej objętości nie nuży, nawet bogate w techniczne niuanse opisy są wyważone i czyta się je ze zrozumieniem. Momentami bywa przewidywalna, co jej nie umniejsza, ponieważ sposób przedstawienia wydarzeń sam w sobie buduje napięcie i aż chce się czytać dalej.

elmejor | 2012-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

900 stron dobrze wykonanej pracy.
Polecam każdemu fanowi Clancego. Pora na następna część przygód Jacka - "Tęcza sześć" czeka !

Omega30 | 2012-02-28

Clancy był dla mnie wzorem powieści sensacyjnych. Seria "centrum" to wręcz rewelacyjna przygoda z każdą jej częścią.
Sięgnąłem w bibliotece po "Dług honorowy" a potem po "Dekret".
Pierwszą część przemęczyłem na siłę, totalna nuda !!!
Potem zabrałem się za "Dekret" mając nadzieje że tutaj akcja
wreszcie się zacznie na całego. Zawiodłem się :-(( kolejna nuda,
książka po przeczytaniu ok 150 stron wróciła do biblioteki.
Wygląda na to, że Clancy pisał te dwie powieści jakby na siłę rozciągając strony. Tam nie ma akcji, tam jest wyłącznie gadanie,
opisy i nic więcej. Zero napięcia, przygody, tego co zawsze
podobało mi się w serii "Centrum". Nie polecam, chyba że ktoś
bardzo się nudzi....

JanekGalt | 2014-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2014

"Dekret" to pierwsza powieść Clancy'ego, którą przeczytałem. Okazało się, że jest to świetna odskocznia od codziennych, "poważniejszych" lektur, jednocześnie w temacie, który mnie interesuje - polityka.

"Dekret" to powieść o marzeniu sporej części obywateli - następuje kataklizm, który zmiata całą skorumpowaną, skostniałą klasę polityczną a za sterem pojawiają się ludzie uczciwi, fachowcy, którzy chcą i potrafią wykorzystać władzę do budowania państwa prawa, wolności, państwa w którym politycy pełnią służebną rolę wobec narodu etc.

Przeskakując do naszej piaskownicy - mógłbym zapytać:
Kim jest Brunon K.? :)

wojtek.wysocki | 2017-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2017

Masakryczne tomiszcze. Przeleżało u mnie na półce ze 20 lat, aż musiałem wylądować na nietrafionym urlopie przy kiepskiej pogodzie. A poza tym ? Zadziwiająco aktualna stała się w dzisiejszych czasach ta, trochę alternatywna, historia.

acronka | 2013-02-04
Na półkach: Przeczytane, Mam, 2013
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Muszę przyznać, że każda kolejna czytana książka Clancy'ego sprawia mi dużą przyjemność. Dobrze skonstruowana fabuła, choć widać, że autor trzyma się utartego, ale i niezawodnego schematu.
Tym razem ciężar książki (dosłowny, bo licząca sobie ponad tysiąc sto stron pozycja, waży swoje) przytłaczał, a niektóre opisy zwłaszcza posunięć wojennych mnie mocno nużyły.
Niemniej jednak to dobra, wciągająca sensacja. Kolejna część przygód Jacka Ryana, czeka na mnie na półce.

Sempai | 2013-11-09

Fantastyczna książka, trzyma w napięciu do samego końca. Wspaniała kontynuacja przygód Jacka Rayan'a. Zdecydowanie polecam!

wdooweq | 2014-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2014

Chciałbym się odnieść do wydawnictwa FS: Totalna amatorszczyzna, nie ma chyba strony, żeby nie była popełniona literówka.

szymeks | 2011-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2011

Całkiem w porządku. Bezpośrednia kontynuacja "Długu honorowego". Obowiązkowa dla fanów Clancy'ego.

lucas688 | 2017-11-13
Przeczytana: listopad 2017