Agatha Raisin i nawiedzony dom

Tłumaczenie: Stanisław Jan
Cykl: Agatha Raisin (tom 14)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Haunted House
Agnieszka

Kiedy Agatha wraca z Londynu, witają ją ulewne deszcze i stara znajoma - nuda. Dlatego niewiele trzeba, by przystojny sąsiad, Paul Chatterton, nakłonił Agathę do rozpoczęcia nowego śledztwa. Akurat nadarza się okazja - niejaką panią Witherspoon prześladują szepty, odgłosy kroków i biała mgiełka. Kiedy policja nie znajduje żadnego wyjaśnienia tych dziwacznych zjawisk, Paul i Agatha biorą sprawy w swoje ręce. Szybko okazuje się, że nawiedzony jest nie tylko dom...

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

veinylover | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017

Zupełnie, jakby autorka przeczytała moją recenzję poprzedniej książeczki tej serii i przejęła się moją oceną w kwestii braku rozwoju wewnętrznego głównej bohaterki.
Rzecz jasna - tak nie było - ale widocznie ktoś inny musiał jej zwrócić uwagę na ten aspekt przed napisaniem niniejszej książeczki kontynuującej serię. Trochę jak lokomotywa z wiersza Tuwima - coś jakby drgnęło i powoli u naszej pani detektyw można dostrzec pewne procesy myślowe sygnalizujące jakieś symptomy ewolucji. Już tak chętnie nie nadstawia głowy - bez głowy - już zaczyna racjonalizować coś w kwestii powołania własnej agencji detektywistycznej.. Już tak chętnie nie wskakuje do łóżka z kimkolwiek, kto tylko nosi spodnie i na drzewo nie ucieka...
Czy w następnej książce ten wątek zostanie pociągnięty i czy nasza Agatha ulegnie procesom rozwoju i ewolucji - jeszcze nie wiem, ale póki co drgnęło coś.
Dlatego dołożyłem gwiazdkę więcej.
Miło się przy tych książeczkach odpoczywa i w tej akurat poziom irytacji wobec...

PABLOPAN | 2013-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2013

Kolejny tom z serii jak zawsze pełen zwrotów akcji i popisów Agathy. Tym razem Agatha wykazuje więcej rozsądku i nie pcha się na spotkanie sam na sam z mordercą. Jeżeli ktoś dotarł do tego tomu, to prawdopodobnie tak jak ja polubił ekscentryczną bohaterkę i jej rozterki kryminalno-miłosne. Polecam!

Czytelniczka | 2014-02-05

Kolejny tom przygód zwariowanej Agathy. Lekka i przyjemna lektura na zimowe wieczory. Urok małej angielskiej wioski będącej tłem dla wydarzeń to jeden z wielu, obok licznych zabawnych perypetii głównej bohaterki, powód, dla którego warto przeczytać tę książkę. Mimo, iż nie jest to wybitna książka, z której możemy czerpać jakąś górnolotną wiedzę, ma ona swój czar.

lucus_94 | 2014-02-24
Przeczytana: sierpień 2013

Z czystego przypadku ta część przygód jako pierwsza trafiła w moje ręce. Agata jest już rozwiedziona z Jamesem, chociaż teraz zdobyłam poprzednie części i się dziwię, że już przeczytałam 5 część, a oni nadal nie są po ślubie. Ale nie o tym... Agata wraz z nowym przystojnym sąsiadem postanawiają pomóc starszej pani, która twierdzi, że w jej domu straszy. Oczywiście jak to u Agaty, zaraz pojawia się trup i Agata postanawia zająć się tą sprawą, Za każdym razem sprowadza na siebie niebezpieczeństwo, ponieważ morderca chce ją uciszyć. Książkę jak zwykle czyta się z lekkością, książka na jedno popołudnie + wieczór, ale godna polecenia.

qradomowa | 2014-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2014

Hurtowe pisanie kryminałów przekłada się na jakość. Przedstawienie głównej postaci - chimerycznej, opętanej troską o swój wygląd kobiety po czterdziestce było co najmniej denerwujące. Permanentna nadzieja na seks żałosna. Sens dialogów (a może to błąd tłumaczenia?) po prostu koszmarny. Tom 14sty, a Agatha nadal działa jak amatorka. Sytuacje, które miały być humorystyczne dla nich samych, jedynie ośmieszają czy wskazują głupotę głównej postaci. Nie polecam.

efia | 2014-02-09
Przeczytana: 2013 rok

Lekka, łatwa, do autobusu po ciężkim dniu. Serii o Agacie nie ma co porównywać do np. Panny Marple, na co niektórzy się silą. Agata to zupełnie inna konwencja. Mi czyta się świetnie.

Legs | 2013-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2013

Okropna książka. Lata świetlne od panny Marple, intryga mało wyszukana, główna bohaterka niestrawna, dialogi dziecinne, przekład książki bardzo lichy.

Lilu | 2013-03-04

Jak na całą serię, to ta jest niezła. Niekontrolowane wybuchy gniewu, dziwna figura bohaterki nie pozwalają nawet jej sobie wyobrazić. Choć wiem, co znaczy mieć niedźwiedzie oczka, po tym jak zobaczyłam M. C. Beaton;)Zawsze szła sam na sam z mordercą, co mnie okropnie wkurzało ( w tej części już przystopowała). Pomijając nierealność sytuacji w serii, to jest coś czego nie mogę zrozumieć: Jak można było nie pamiętać co się napisało wcześniej?! Mam na myśli koty. W połowie książki (nie pamiętam która to część) próbuje to wytłumaczyć. Nie można było dokonać korekty tekstu? A tak smrodek został. Ale do Cotswolds warto wracać.

Beata | 2016-10-21

Kolejna książka z cyklu Agatha Raisin to pewna dawka humoru. Niekończące się perypetie z kolejnymi mężczyznami no i oczywiście musi być śledztwo. A sama bohaterka, taka jak zawsze:wybuchowa o ciętym języku i nieznosząca nudy. Słowem, warto przeczytać!

Menekse | 2016-12-05

I znowu mamy morderstwo, znowu Agatha Raisin rusza z pomocą. Pomysł na morderstwo i nawiedzony dom udany, dlatego sześć gwiazdek.