Agatha Raisin i perfekcyjna pani domu

Tłumaczenie: Monika Zajączkowska
Cykl: Agatha Raisin (tom 16)
Wydawnictwo: Edipresse
Agatha Raisin and the Perfect Paragon
Agnieszka

Zaatakowana przez wynajętego mordercę, Agatha Raisin ledwo uchodzi z życiem, dlatego marzy o mniej ryzykownym zleceniu. Gdy Robert Smedley próbuje udowodnić, że żona go uszukuje, Raisin Investigation natychmiast oferuje pomoc. Niestety, Mabel Smedley sprawia wrażenie idealnej żony. Wkrótce pan Smedley zostaje znaleziony martwy w swoim biurze, a główna podejrzana, jego małżonka Mabel, natychmiast zleca Agacie znalezienie zabójcy.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska, 2013

źródło okładki: http://www.hitksiazki.pl

veinylover | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Czytając miałem skojarzenia z wierszem Tuwima „Stoi na stacji lokomotywa, ciężka ogromna i pot z niej spływa...”
Książka rozpędzała się mniej więcej tak, jak startujący pociąg w tym wierszyku. Albo jeszcze wolniej. Początek mnie zmęczył, niewyobrażalnie dużo tych kobiecych dygresji i emocji. Trochę tego mogłoby być, ale autorka przesadziła.
Oczywiście Agatha potrafi przypalić wodę na herbatę, więc bez dymiącego piekarnika nie mogło się obyć. Niby to ma być śmieszne, a jest denerwujące. Jest melepetą w kuchni w stopniu nie dającym się znieść.
W seksistowskich książkach pisanych przez mężczyzn mamy takich bohaterów, co dymają wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka. W tej książce mamy lustrzane odbicie, tylko w wersji damskiej, w której bohaterka na widok spodni wmawia sobie miłość i wskakuje do każdego łóżka. Jest w tym hipokrytką, co pokazuje ostatni akord rozstania z kolejnym nieudanym kandydatem.
Dobrze, że wątek kryminalny tak od dwóch trzecich objętości książki...

yaola | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Agatha ma już w pełni rozwiniętą agencję detektywistyczna i wreszcie otrzymuje poważne zlecenia. Jak zwykle pakuje się w kłopoty
Tym razem część kończy się w bardzo intrygujący sposób, że nie da się nie sięgnąć po kolejny tom 😀

PABLOPAN | 2013-09-14
Przeczytana: 13 września 2013

Odkąd Agatha założyła agencję detektywistyczną, seria zdecydowanie zyskała na jakości. Cieszy też nieobecność Jamesa, a co za tym idzie brak wątku romansowego. Zdecydowanie polecam!

dynamis | 2018-01-27
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 17 stycznia 2018

Po otwarciu agencji detektywistycznej Agata Raisin dostaję różne zlecenia-najczęściej dotyczące zaginionych zwierząt lub nastolatków.
Jednak pewnego dnia otrzymuje zlecenie odkrycia zabójcy męża klientki.
W sprawę angażuje wszystkich swoich pracowników a także swojego przyjaciela sir Charls'a. Działania jakie podejmuję główna bohaterka przyczyniają się do rozwikłania zagadki.
Tom "Agatha Raisin i perfekcyjna pani domu" obfituje w zaskakujące oraz zabawne momenty, przy których można się zrelaksować.

Beata | 2017-02-27

Agatha Raisin, jak zwykle impulsywna, wścibska i pyskata. Teraz już z własną agencją detektywistyczną. Książka świetna. Kto polubił od początku bohaterkę i jej perypetie, temu nie trzeba specjalnie książki rekomendować.

Parafantasta | 2017-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2017

Miałem tego nie czytać, tylko sprawdzić, co to jest. Wciągnąłem się, no i musiałem dokończyć. Wydaje mi się, jest to trochę w stylu Chmielewskiej, raczej nie dla mnie. Myślę, że kobietom bardziej może się spodobać.

Menekse | 2016-12-05

Ciągle miałam wrażenie, że to już było. I nie, nie chodzi mi o schematyczność książki, ale o pomysł na morderstwo.

Monika | 2016-02-15
Przeczytana: 2014 rok

Kryminał z humorem.

scarbossa | 2018-09-06
Na półkach: 2018, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 06 września 2018

3 morderstwa i Agatha w akcji.

klaudiawtr | 2018-10-30
Przeczytana: 28 października 2018