Księga Henocha. Księga wyklęta

Wydawnictwo: Lux
religia
nolongerhuman

Najbardziej zakazana i wyklęta przez Kościół księga apokryficzna Starego Testamentu. Opracowana oraz opatrzona wstępem historycznym Seweryna Mosza. Pasjonująca i zaskakująca lektura. Księga ta odkrywa tajemnice Apokalipsy, władzy aniołów, demonów oraz końca świata. Na niej w dużej mierze opiera się ideologia ruchu satanistycznego.

wicher_Lab | 2013-07-07

Lektura, jak gąbka wyciągnięta wprost z piekielnego kotła, nasączona pragnieniem zemsty i bólem. "Księga Henocha" usprawiedliwia doczesne cierpienia sprawiedliwych i przyrzeka wieczne cierpienia niesprawiedliwym. Czytelnik też cierpi. Chyba dlatego jest wyklęta.

| 2013-11-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Zen