Nauki Don Carlosa: Przewodnik po świecie Carlosa Castanedy

Tłumaczenie: Sławomir Studniarz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nirvana". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy LIMBUS
(The Teachings of Don Carlos: Practical Applications of the Works of Carlos Castaneda
83-7191-007-X
filozofia i etyka
Fajdros

Carlos Castaneda pod Koniec lat 60. był studentem antropologii i wtedy poznał starego Indianina z plemienia Yaqui. Indianin okazał się być potężnym czarownikiem i przyjął Carlosa na swego ucznia. Młody antropolog stał się adeptem tajemnej wiedzy i w ośmiu opublikowanych dotąd książkach opisał kolejne etapy swego terminowania u don Juana - wywołując zainteresowanie milionów czytelników na świecie.
Stosowanie w praktyce owych nauk o magicznej stronie życia wydobywa na jaw ukrytą w każdym z nas odmienną świadomość - świadomość innej jaźni - dającą nieograniczone możliwości percepcji i doświadczania. Trzeba jednak zrobić ten pierwszy krok, PRZEJŚĆ od CZYTANIA do PRAKTYKI.
Czytanie, na ogół powierzchowne, sprawia że prawdziwy skarb, jaki kryją w sobie nauki don Juana, jest w zasadzie nieosiągalny. Dlatego Sanchez podjął się, z wielkim powodzeniem, przedstawienia metody, dzięki której można zbliżyć się do tajemniczego świata ukazanego przez Carlosa Castanedę i don Juana. Jest to książka dla tych, których urzekł świat i tajemnice objawione w dziełach Castanedy, ale którzy nie mieli możności wprowadzenia tej magii w życie.
Każdy z nas jest w stanie podążyć samodzielnie drogą wiedzy i powrotu do ducha, podejmując działania przedstawione w tej książce.
„Czarownicy powiadają, iż nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że świat jest nieskończenie bardziej złożony, niż to dopuszczamy w swych najśmielszych marzeniach. Więc dlaczego jesteśmy zależni? Dlaczego chcemy, aby ktoś nami pokierował, jeśli możemy to zrobić sami?..."
Carlos Castaneda

źródło opisu: www.limbus.com.pl

źródło okładki: www.limbus.com.pl

Korneliusz | 2016-06-26
Na półkach: Ezoteryka

Muszę przyznać, że o Castanedzie dowiedziałem się w dosyć niezwykłych okolicznościach. "Nauki Don Carlosa" były moją pierwszą pozycją, z którą postanowiłem się zapoznać zanim sięgnę po książki samego Castanedy. Książkę czytałem w z wielkim zapałem. Niektóre opisane tam rzeczy mogą być dla nas niezrozumiałe, ale nie należy się tym zrażać. Moje wielkie zainteresowanie wzbudziły zawarte w książce przykłady ćwiczeń praktycznych. Część z nich wykonałem w takim stopniu, na jaki pozwalały moje możliwości oraz warunki. Polecam oraz zachęcam do ćwiczeń!

HaryAngel | 2017-04-08
Oli_10 | 2016-04-20