Wybrane zagadnienia pedagogiki rodziny

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-672-3
Pistacia

Rodzina jest wspólnotą życia, która istnieje powszechnie od najdawniejszych czasów. Stanowi naturalne i niepowtarzalne środowisko, w którym człowiek rodzi się, rozwija i dorasta. Współcześnie zainteresowanie rodziną wzrasta, gdyż w chwili obecnej w środowisku tym następuje wiele zmian związanych z przeobrażeniami cywilizacyjnymi społeczeństwa, które domagają się kolejnych analiz i naukowych opracowań oraz dyskusji.
Niniejsza publikacja jest próbą naukowej refleksji nad różnymi elementami funkcjonowania rodziny jako środowiska opiekuńczo-wychowawczego, zdaniem autorów ważnymi i wymagającymi ciągłych wyjaśnień, by proces wychowania we współczesnej rodzinie przebiegał w odpowiednim kierunku. Prawidłowo funkcjonująca rodzina bowiem w najpełniejszym wymiarze odpowiada na potrzeby rozwojowe człowieka i dostarcza niezbędnych stymulacji, czego nie zapewni żadna instytucja. Książka adresowana jest do szerokiego grona odbiorców, zarówno studentów, jak i przedstawicieli wielu dyscyplin zajmujących się problematyką rodziny.

źródło opisu: http://e.wydawnictwowam.pl

źródło okładki: http://e.wydawnictwowam.pl