Przybić piątkę

Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Cykl: Stephanie Plum (tom 5)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
High Five
978-83-7574-735-5
Viconia

Inne wydania

Stephanie Plum – dziewczyna, która nie płacze i trzyma los na krótkiej smyczy, dzięki czemu rozkochała w sobie miliony amerykanek. Oto opowieść, która doda Ci odwagi. Czytając przygody Stephanie Plum staniesz się taką, jaką jeszcze nie masz odwagi się stać. Gdzie jest Fred? Wujek Fred? Zniknął bez śladu! W worku na śmieci znaleziono poćwiartowane zwłoki. Babci Mazurowej udaje się złapać...

Gdzie jest Fred? Wujek Fred? Zniknął bez śladu!

W worku na śmieci znaleziono poćwiartowane zwłoki.

Babci Mazurowej udaje się złapać w porę za paralizator.

W Trenton nastały kiepskie czasy dla łowców nagród. Perspektywy zarobkowe są słabe. Stephanie ma coraz więcej rachunków i coraz mniej forsy na koncie. W dodatku trzech mężczyzn próbuje ją zaciągnąć do łóżka. Dwóch z nich zamierza ją zabić. Stephanie ma genialny pomysł, który powinien rozwiązać jej problemy finansowe. Tylko czy taka ilość mocnych wrażeń może wyjść komukolwiek na zdrowie?

źródło opisu: http://fabrykaslow.com.pl/

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl/

lacerta | 2016-01-13
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2016
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Piąta część to dużo Stephanie, babci Mazurowej, Luli. Trochę mniej Joego, ale za to więcej Komandosa. Uwielbiam te wahania nastrojów, które serwuje mi autorka. Przerażenie, za chwilę zaskoczenie, a za kolejną tak mnie rozśmiesza, że nie potrafię ukryć uśmiechu.
Trup ściele się gęsto, a zagadkowe zniknięcie wujka Freda komplikuje się. Tym razem autorce jednak nie udało się mnie wpuścić w pole i domyśliłam się zakończenia wcześniej niż bohaterka. Ale to nic. Chwile z babcią Mazurową wynagradzają wszystko. Lula zawsze poprawi mi humor, a Ramirez za każdym razem mi go zepsuje i koszmarnie mnie przerazi. Waleczność Stephanie sprawia, że i ja robię się jak lwica, a Komandos sprawia, że serce mi zamiera. Ilość samochodów, które przeszły przez ręce Śliwki budzi podziw.
Dawno żadna książka tak mnie nie rozśmieszyła. Zdolności waleczne Stephanie Plum w starciu z jednym NSem sprawiły, że nie mogłam powstrzymać śmiechu. Perypetie Stephanie Plum lepiej czytać w zaciszu własnego pokoju, uniknie...

deana | 2017-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Szalony ekspress znany jako Stephanie Plum wcale nie zwalnia. Wręcz przeciwnie, chociaż w Trenton panuje stagnacja i zaczyna brakować niestawiających się, ona jak magnez przyciąga kolejne kłopoty. Tym razem do swojego CV może dopisać poszukiwanie zaginionego wujka Freda, bycie szoferem pewnego szejka oraz pracę w firmie sprzątającej. Ale niech was nie zmyli pozorna nuda, w końcu nie bez kozery otrzyma przydomek ,,Bombowej Łowczyni Nagród". Tam gdzie Stephanii tam zawsze się dużo dzieje a i wybuchy ... śmiechu gwarantowane. Atmosferę podgrzewa jeszcze dodatkowo dwóch przystojniaków.

Czy potrzeba lepszej rekomendacji, żeby sięgnąć po ,,Przybić piątkę"? Chyba nie. Każdy, kto choć raz spotkał się z szaloną ferajną z Trenton (tak jak ja) będzie tam wracał. Tutaj także Evanovich kopiuje triki z poprzednich części ale wszystko umiejętnie doprawia dużą dawką humoru i akcji. Nowi bohaterowie, którzy pojawiają się na horyzoncie idealnie wpasowują się w ramy powieści i dodają fabule...

Uwaga Uwaga!! Czytanie tej książki w tramwaju lub autobusie wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Po pierwsze: istnieje możliwość przegapienia swojego przystanku docelowego i poprzez zaczytanie dojechanie na pętlę. Po drugie: z powodu niepohamowanych ataków śmiechu i łez narazisz się innym pasażerom i możesz zostać uznanym jako osoba niepoczytalna i zagrażająca społeczeństwu. Czy warto podjąć to ryzyko? Niezaprzeczalnie! Jak do tej pory ta część jest najlepsza ze wszystkich, po prostu rewelacja :)

Ania | 2017-07-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 10 lipca 2017

Przy piątym spotkaniu czuję się jakbym spędzała czas ze starymi dobrymi znajomymi i odwiedzała lubiane miejsca.
Ta seria naprawdę mnie wciągnęła. Lekkość, dystans i poczucie humoru. I muszę przyznać, że ta część podobała mi się najbardziej. Oby tak dalej.

kocham_cie | 2015-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2015

Kolejny tom, kolejne śmieszne, dziwaczne przypadki szalonej łowczyni nagród.
Nic zaskakującego i nowego w tym tomie znaleźć się nie da.
W przypadku tej książki jednak, stałość jest dobrą drogą.
Za mało mi tylko było Babci Mazurowej, o niej powinny powstać oddzielne części.
Ot taki lekki kryminał na weekend. Polecam.

red_diva | 2017-07-24
Na półkach: Przeczytane, E-book, Kryminał, Akcja
Przeczytana: 24 lipca 2017

Bardzo miła kontynuacja przygód Stephani Plum Bombowej Łowczyni Nagród :) Mogę się tylko przyczepić do tego, że mogłaby już trochę mądrzej postępować z bronią i być minimalnie bardziej ogarnięta, ale i tak miło się czytało. Na pewno sięgnę po kolejne częsci przygód Stephani.

Tetiisheri | 2013-02-14
Przeczytana: 07 lutego 2013

O Stephanie Plum chyba słyszał każdy. To trochę szalona, wyjątkowa dziewczyna – wszak jest łowczynią nagród. W piątej już części serii rozwiązuje kolejną niełatwą sprawę. Nie od dziś Stephanie zajmując się jednym zleceniem, uruchamia maszynerię z kłopotami i pociąga za kolejne skomplikowane i czasem niebezpieczne sznureczki. Tak samo jest i tym razem. Kto jak kto? Ale Steph zawsze znajdywała drogę, która prowadziła ją do celu. Czy w „Przybić piątkę” też jej się to udało?

Sprawa, którą próbuje rozwikłać bohaterka słynnej serii Janet Evanovich jest nieco inna od poprzednich zadań, jakich podejmowała się Stephanie. Tym razem bowiem dotyczy ona zaginięcia wuja Freda. W początkowej fazie poszukiwań okazuje się, że wuj nie wyszedł, ot tak, po sprawunki. To trochę głębsza kwestia, a Stephanie przekonuje się o tym, kiedy w worku na śmieci znajduje zwłoki. To nie koniec. Stephanie szuka pracy. U kuzyna Vinniego nastała cisza, a oszczędności się kończą. Na szczęście pojawia się Komandos,...

Magda | 2012-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

No dobrze, piąty tom za mną? Co nowego? Babcia Mazurowa zapoznała się z paralizatorem i całkiem nieźle załatwiła swoją ofiarę. Steph dostaje niezłe bryki w prezencie od Komandosa. A Joe ma niezłą konkurencję. Kogo wybierze Stephanie? To się okaże na samym końcu :) Czas sięgnąć po następną część.

Jak często macie okazję śmiać się ,chichotać ,rechotać,i najzwyczajniej w świecie uśmiechać się.
Tutaj te wszystkie objawy dobrego humoru to norma.
Kocham ta serię,jej bohaterów,cały ten klimat miasteczka Trenton.
Nigdy nie znudzą mi się wyczyny Babci Mazurowej,nieodparty urok Luli ,
seksowny luz Morellego ,minimalistyczny styl w dialogach Komandosa.
Zawsze będę czekać na coraz to nowe ,szalone pomysły łowcy nagród "z piekła rodem".
Po lekturze przygód Śliweczki ,życie wydaje się jakby bardziej przyswajalne.

Sandra Jasona | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Przygody Stephanie coraz bardziej zadziwiają, ile razy może się spalić samochód, trafić na mordercę. Częstotliwość wpadania w kłopoty jest spora, ale wreszcie ma ręce i nogi. Wątek miłosny już tak nie razi, opisy jego też. Pojawia się następny amant Komandos. Smaczku dodaje babcia Mazur. Dla mnie to takie czytadełko na jedno popołudnie.

75 mln czytelników kupiło książki Janet Evanovich!

Książki o Stephanie Plum są jak kolejne odcinki dobrego serialu – śmieszne i wciągające. Każda kolejna to inna historia oraz nowe przygody trzydziestolatki z Jersey, która pracuje jako łowczyni nagród. Wybuchowa mieszanka sensacji i kryminału z dużą dawką solidnego humoru.