Wesele w Auschwitz

Wydawnictwo: Austeria
Hochzeit in Auschwitz. Eine Begebenheit
83-89-129-02-7
nightaffair

Ta historia wydarzyła się naprawdę: 18 marca 1944 roku o godzinie 11.00 w Urzędzie Stanu Cywilnego KZ Auschwitz wzięli ślub więzień nr 25173, Austirak Rudi Friemel, z zawodu mechanik, i Hiszpanka Margarita Ferrer, który przybyła specjalnie na ten dzień i noc z Niemiec, gdzie pracowała jako robotnica. "Opowieść Ericha Hackla, mająca charakter literackiego reportażu i całkowicie pozbawiona...

Ta historia wydarzyła się naprawdę:

"Opowieść Ericha Hackla, mająca charakter literackiego reportażu i całkowicie pozbawiona odautorskiego komentarza, rekonstruuje w przejmujący sposób niezwykłe losy miłości dwojga ludzi w skrajnie niesprzyjających warunkach. Polskie wydanie książki przyczyniło się do identyfikacji opisanego w niej ""fotografa z Auschwitz"" - Wilhelma Brasse - bohatera filmu dokumentalnego Ireneusza Dobrowolskiego ""Portrecista""."

źródło opisu: http://www.austeria.pl/d4363_wesele_w_auschwitz.html

źródło okładki: http://www.austeria.pl/d4363_wesele_w_auschwitz.html