Wprowadzenie do modlitwy mistycznej

Wydawnictwo: eSPe
978-83-7482-409-5
religia
Ajeja

Bóg pragnie, aby wasze serce otwarło się w wewnętrznej wolności, abyście nie byli uzależnieni od wielu potrzeb. Nie bójcie się tego, czego nie znacie, bo Ojciec niebieski miłuje was wszystkich i - mówię wam - już przygotował dla was miejsce w raju. Eremita Autor książki to mistyk, człowiek ciszy, eremita mieszkający w górskiej pustelni na Północy Włoch. Dzieli się z nami swym duchowym doświadczeniem, uchyla rąbka tajemnicy, jak modlić się, by autentycznie odczuć obecność Boga. Czytając jego świadectwo, mamy niepowtarzalną okazję, by wejść do niezwykłego świata mistyki pod okiem mądrego i doświadczonego przewodnika. Dzięki niemu możemy rzeczywiście zrozumieć, czym jest modlitwa kontemplacyjna i na czym polega doświadczenie mistyczne. Wskazówki Eremity zakorzenione są głęboko w chrześcijańskiej tradycji monastycznej. Sposoby modlitwy, o których pisze, znane były mistrzom duchowym już w starożytności. Autor udowadnia, że nadal są one doskonałą odpowiedzią na duchowe potrzeby chrześcijan, jak również najlepszą drogą do wewnętrznego pokoju i szczęścia.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/wprowadzenie-do-modlitwy-mistycznej/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/wprowadzenie-do-modlitwy-mistycznej/

| 2017-05-25
Na półkach: Przeczytane, Mistyka