Prawdziwy sprawdzian

Tłumaczenie: Aleksandra Wolnicka
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Reality check
Dori

"Życie w dwóch różnych światach. Najlepiej od razu to zakończyć, najlepiej dla was obojga..." Tak uważa ojciec nastoletniej Clei, widząc, jak bardzo córka zakochana jest w niewiele starszym od niej Codym. Pochodzi on z biednej rodziny, a Clea to przecież córka miejscowego bogacza. I tak decyzją ojca Clea zostaje wysłana do szkoły w dalekim Vermont. Cody jest niepocieszony, ale jakoś pogodził się z faktami. Tyle że wkrótce z artykułu dowiaduje się, że przebywająca już w tamtej szkole Clea zaginęła. Po przejażdżce konnej, kiedy to jej ukochany koń Bud sam powrócił do stajni. A poszukiwania, które szybko zorganizowano, nie przyniosły żadnych rezultatów. Jakby Clea zniknęła bez śladu. A kolejnego dnia Cody otrzymuje od niej list - napisany w dniu zaginięcia... I natychmiast wyrusza do Vermont.

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

exaleksandras | 2013-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Mała poprawka w opisie. Zdanie "Żyjecie w dwóch różnych światach. Najlepiej od razu to zakończyć, najlepiej dla was obojga..." wypowiedział ojciec Cody`ego, nie Clei.

Już na początku książki zauważamy różnicę pomiędzy Cleą a Codym. Ona, pochodzi z bogatej rodziny, jej ojciec ma wysokie wymagania co do jej nauki. On, wraz ze swoim ojcem-pijakiem, nie dysponował wielkim majątkiem, nie zwracał również uwagi na swoją edukację. Jak można się domyślić, za wszelką cenę, rodziny próbują zniszczyć ich uczucie. Udało się to dopiero wtedy, gdy przez chore ambicje rodzica, Clea zmuszona jest do wyjazdu, do lepszego liceum w Vermont. Cody postanawia zakończyć ich związek, ponieważ zdał sobie sprawę z tego, że żyją w różnych światach, myślał, że tak będzie najlepiej dla ukochanej. I tu zaczynają mu się schody. Zatracił się, rzucił szkołę. Zmienił się jego dotychczasowy tryb życia, do momentu, aż ujrzał w gazecie artykułu o Clei-zaginionej. Następnego dnia dostaje list, list od niej. I wyrusza...

nadzieja1925 | 2014-02-21
Przeczytana: 20 lutego 2014

Książkę Prawdziwy Sprawdzian mijałam wiele razy w bibliotece i jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby ją wypożyczyć... i jak widać wypożyczyłam ją przez przypadek... ale czy mi się podobała? Muszę przyznać, że nie... ta książka mnie oczarowała!!!

Oboje żyją w dwóch różnych światach; Clea jest bogata, mądra itd. a jej chłopak Cody musi przeliczać każdy grosz, a ponad to jakoś nauka w szkole mało go interesuje... Więc tak się jakoś dzieje, że w końcu Clea zostaje wysłana do szkoły w dalekim Vermont. Po pewnym czasie znika, a jej koń wraca z przejażdżki bez niej. Po tym wydarzeniu Cody dostaje od niej list... i po prostu wsiada w samochód i wyrusza na poszukiwania.

Książka jest cudowna i polecam ją wszystkim!!! Kryminał, przygoda i miłość w jednym.

zlatawiecz | 2015-03-06
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 stycznia 2015

Mogłabym coś o tym napisać, ale w sumie nie mam co. Ja mam jakiegoś pecha do kryminałów, odkąd wyrosłam ze Scoobiego Doo nie znalazłam żadnej książki z tej kategorii, która by mnie naprawdę zaciekawiła. "Prawdziwy sprawdzian" to przyjemna i lekka lektura bez polotu, tak jak i poprzednia książka tego autora którą czytałam.

OnlyDreams | 2017-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2017

No książka bardzo fajna. Myślałam że to będzie coś mocniejszego ale i tak daje rade. Chciałabym mieć takiego chłopaka <3 Bardzo serdecznie polecam. :)

monika1998 | 2013-05-11
Przeczytana: 30 maja 2013

świetna książka , warto przeczytać.

zolaaaaaaaaa | 2013-06-30
Przeczytana: 30 lipca 2013