Ktoś za kurtyną

Tłumaczenie: Konrad Krajewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ingrid na tropie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Behind the Curtain
978-83-7470-212-6
Ingrid, dla młodzieży
Dorota_1988

Życie trzynastolatki to jedna wielka udręka. Przynajmniej tak uważa Ingrid Levin-Hill. A są ku temu powody. Bo ma wziąć udział w festiwalu matematycznym – choć wszelkie liczby nie są raczej jej mocną stroną. Bo Tyowi, jej bratu, wyskoczyły pryszcze na plecach – a to przecież oznaka używania sterydów, jak uczono Ingrid w szkole. I należy brata wyplątać z sideł handlarzy tym towarem. A wszystko...

I należy brata wyplątać z sideł handlarzy tym towarem.
A wszystko to razem sprawi, że Ingrid będzie musiała sporo kłamać- ale to przecież dla dobra rodziny.
Sporo się też natrudzi, by zebrać – zgodnie z zasadami dedukcji jej idola Sherlocka Holmesa – kolejne przesłanki dla rozwikłania tej wielce skomplikowanej afery.
Nie wie przy tym, że ktoś już ją śledzi i będzie chciał uciszyć…

witcherrie | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Książka jest niesamowita!
Po pierwsze.
Pierwszy raz mam do czynienia z książką z gatunku kryminalna, detektywistyczna coś w tym stylu. I zaczęłam od dobrej lektury!
Świetnie połączone wszystkie wątki, żadem z nich nie jest niepotrzebny, a każdy z nich prowadzi do rozwiązania całej sprawy!
Po drugie.
Książka jest pisana prostym językiem. Nie nudziłam się, chociaż nie do końca zrozumiałam wątek o farmie dziadka Ingrid i związku z nią pana Ferrnanda, ale to chyba z mojej nieuwagi. Mimo to, wszystko to co mogło być skomplikowane, wcale takie nie było.
Po trzecie.
Polubiłam główną bohaterkę- Ingrid. Była ciekawa, żądna przygód oraz odważna- no bo w końcu kto z taśmą na oczach wyskoczyłby z bagażnika jadącego samochodu? :)

Ogromnie polecam książkę Petera Abrahams'a ''Ktoś za kurtyną''- jest u mnie na półce ''Ulubione''.

ola2998 | 2012-02-24

Jak w poprzedniej części nie można się nudzić. Wspaniała akcja i napięcie towarzyszą nam do końca książki.

Jolka75 | 2016-03-20
lunanokato | 2015-09-18