Miłość bez pamięci

Tłumaczenie: Ewa Mikina
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Love&Story". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Libros
Come love a stranger
miłość, pamięć, oszustwo, rodzina
dona

Kobieta bez imienia i pamięci... Dwaj mężczyźni, którzy roszczą sobie do niej prawa... Jeden budzi w niej miłość, drugi lęk... Kiedy piraci atakują łódź Ashtona Wingate'a i jego świeżo poślubiona żona Lierin wpada do rzeki, Ashton jest przekonany, że stracił ukochaną bezpowrotnie. Trzy lata później pewnej burzliwej nocy powóz Ashtona wpada na samotnego jeźdźca, w którym Wingate rozpoznaje...

Kobieta bez imienia i pamięci...
Dwaj mężczyźni, którzy roszczą sobie do niej prawa...
Jeden budzi w niej miłość, drugi lęk...
Kiedy piraci atakują łódź Ashtona Wingate'a i jego świeżo poślubiona żona Lierin wpada do rzeki, Ashton jest przekonany, że stracił ukochaną bezpowrotnie. Trzy lata później pewnej burzliwej nocy powóz Ashtona wpada na samotnego jeźdźca, w którym Wingate rozpoznaje zaginioną żonę. Gdy kobieta odzyskuje przytomność, nic nie pamięta i czuje się zagrożona w ramionach rzekomego męża. Jednak otoczona jego troskliwą opieką, powoli odzyskuje poczucie bezpieczeństwa i zakochuje się w Ashtonie. Wtedy pojawia się Malcolm Sinclair, który utrzymuje, że Lierin jest jego żoną Lenore, siostrą bliźniaczką Lierin. Żaden z mężczyzn nie zamierza ustąpić, a narastające napięcie i poczucie zagrożenia budzą w Lierin odległe wspomnienia. Czy zdoła przebić mur niepamięci i rozwikłać tajemnicę swojej przeszłości?
To wspaniała opowieść o tajonych namiętnościach i wielkiej miłości- utraconej i cudownie odzyskanej.

źródło opisu: Amber, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

kaktusowaona71 | 2017-10-26
Przeczytana: 24 października 2017

Jestem zła.
Tak.
Zła.
Oryginalny pomysł na temat przewodni. Zagadka i niepewność, która prawie do samego końca przykuwała uwagę czytelnika i podsycała jego ciekawość.
Może nieco zbyt górnolotny i nazbyt "nadmuchany" emocjonalnie styl, ale przy odrobinie dobrej woli, można było nad tym przejść do porządku dziennego i spokojnie przyswajać treść.
To co kompletnie mnie osłabiło i za co odejmuję jedną gwiazdkę- to zakończenie. To była jakaś kompletna katastrofa.
Wszystko zamknięto w kilkunastu zdaniach a wytłumaczenie zaistniałej sytuacji było naiwne i nieskładne, jak również bardzo mało prawdopodobne ( jeszcze jak żyję nie spotkałam winnego, który z taką chęcią i tak szczerze wyznawałby swoje grzeszki. Cała rzecz przeprowadzona w expressowym tempie, co w połączeniu z wymienionymi powyżej wadami tegoż zakończenia - powodowało wrażenie spisania na "odwal się". Szkoda, bo po ciekawej całości, ten koniec stanowił gorzką pigułkę

Przepiękna książka o prawdziwej miłości która zawsze się odnajdzie bez względu na okoliczności.
Zaledwie kilka dni po ślubie Ashton Wingate i jego młodziutka żona Lierin zostają napadnięci przez piratów. Ciężko ranny Ashton cudem uchodzi z życiem zaś Lierin wypadając za burtę ich statku zostaje pochłonięta przez niebezpieczne wody Missisipi.
Po trzech latach od tragedii Wingate wciąż nie pogodził się ze śmiercią żony, której ciała wszak nie odnaleziona a została uznana za zmarłą.
Pewnej nocy wracając znad brzegów Missisipi podczas kolejnych bezowocnych poszukiwań jakiegokolwiek śladu po ukochanej żonie jego powóz zderza się z nieznanym jeźdźcem, który okazuje się być kobietą a po bliższych oględzinach Ashton odkrywa, że jest to jego ukochana Lierin.
Niestety kobieta niczego nie pamięta. Po wypadku zapadła na amnezję.
Wydaję się, że Ashton i Lierin cudownie odnalezieni będą szczęśliwie żyć po kres swoich dni, ponieważ mężczyzna roztacza nad ukochaną opiekę a Lierin zakochuję się w...

myślnik | 2013-03-30
Na półkach: Przeczytane, Bye - bye!
Przeczytana: 2002 rok

Czasami niepamięć jest błogosławieństwem!
A czasami przekleństwem,kiedy nie wiesz kto mówi prawdę!

Męskie rozdarte serce po utracie ukochanej(jednego mężczyzny) i niecne zamiary drugiego.

Czy kobieta bez pamięci rozpozna kto jest wrogiem,a kto przyjacielem?
Opowieść o miłości,stracie,odzyskanym świetle i batalii o szczęście.

Czas leczy rany,a prawdziwie kochające serce zawsze odnajdzie drogę!

bookslover | 2013-08-16
Przeczytana: 13 października 2012

Ashton Wingate wraz z żoną Lierin płynął parostatkiem Ashtona do jego domu, by młoda żona mogła poznać jego rodzinę i tam zamieszkać. W czasie podróży na parostatek napadli piraci w celu abordażu. Lierin wypadła za burtę. Asthon chciał pobiec by ją uratować, lecz wtedy ktoś go uderzył i opadł bezradnie na podłogę.

Po 3 latach Ashton próbował normalnie żyć. Pamięć o śmierci Lierin sprawiała mu ogromny ból, przez co długo wracał do siebie. Musiał prowadzić swoją winnice Belle Chene. Z trudem doszedł do siebie i zaczął zarządzać winnicą. Ciągle jednak pamiętał stratę ukochanej.

Zapłonął budynek dla obłąkanych. Ludzie wyszli z budynku, by uciec przed płomieniami. Jeździec przyglądał się z oddali rosnącym płomieniom. Spłoszył się i odjechał. Uciekał bojąc się, że ktoś go goni. Kobieta miała na sobie pelerynę i piżamę. Pędząc na wierzchowcu zderzyła się z nadciągającą z naprzeciwka dorożką. Spadając z konia wpadła do rowu.

Ashton wyjrzał co sprawiło, że jego woźnica się zatrzymał....

Karolinaa3 | 2013-01-09

Książka naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie myślałam, że będzie taka ciekawa. Bardzo dobrze się ją czyta, mimo dość drobnego druku, jest wciągająca. Fabuła dosyć ciekawa, książka stopniowo się rozkręca, a główna bohaterka cały czas trzyma nas w niepewności. Naprawdę polecam wszystkim :)

Malwina | 2019-01-01
Na półkach: 2018, Przeczytane