Psychologia na co dzień i od święta

Wydawnictwo: Charaktery
Daria

Dwaj wybitni uczeni, praktyczna wiedza psychologiczna oraz prosta i zrozumiała narracja – taka jest najnowsza książka Wiesława Łukaszewskiego i Tomasza Maruszewskiego Psychologia na co dzień i od święta, Wydawnictwa Charaktery. Psychologia na co dzienProfesorowie Wiesław Łukaszewski i Tomasz Maruszewski prezentują dorobek różnych dziedzin psychologii, pokazują, jak mocno są one związane z...

Psychologia na co dzienProfesorowie Wiesław Łukaszewski i Tomasz Maruszewski prezentują dorobek różnych dziedzin psychologii, pokazują, jak mocno są one związane z naszym codziennym życiem. Swobodnie też przekraczają jej granice, odwołując się do literatury, muzyki, filmu czy sztuk plastycznych. Posługują się nienaganną polszczyzną, wolną od żargonu naukowego i obcych, niezrozumiałych słów. Takie połączenie erudycji autorów i klarowności wykładu czyni tę książkę wyjątkową lekturą dla wszystkich – także dla tych, którzy z psychologią mają rzadko do czynienia.

źródło opisu: http://sklep.charaktery.eu/psychologia-na-co-dzien-i-od-swieta.html

źródło okładki: http://sklep.charaktery.eu/psychologia-na-co-dzien-i-od-swieta.html

Attomuffka | 2016-08-20
Przeczytana: 2013 rok

Pozycja bardzo ciekawa, napisana łatwym, zrozumiałym językiem (co jest dobre dla laików) ale z drugiej strony pozostawiająca niedosyt i chęć douczenia się ;)

Wyjaśnia wiele codziennych procesów, których mogliśmy być nieświadomi i otwiera oczy na nasze codzienne zachowania. Dzięki Turniejowi Psychologicznemu organizowanego przez "Charaktery", miałam możliwość zapoznanania się z tą książką ( o wiele taniej), której normalnie raczej bym nie tknęła.

lookingforhappiness | 2013-05-16
Na półkach: Przeczytane, Psychologiczne

Trochę zbyt ogólnie. Zbyt dużo rozważań, za mało konkretnej treści. Szkoda, bo miałam nadzieję, że zabierjąc się za "Psychologię..." dowiem się nowych rzeczy. Jednak to co zawarte jest w tej książce, każdy z nas przeważnie wie już od dawna. Pod koniec miałam już dość tego naukowego, nic nie wnoszącego stylu.

ForeverFailure | 2017-06-26
widelecrozpaczy | 2014-09-13