Podstawy współczesnej pedagogiki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Salezjańskie
838552861X
pedagogika, wychowanie
Kamulka84

Podstawowe zagadnienia z zakresu wychowania. Książka Stefana Kunowskiego prowadzi w świat takich wartości, jak m.in. miłość, prawda, wolność i prawa człowieka oraz demokracja.

isabelle142 | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Oznaczenie tej książki jako przeczytanej jest trochę na wyrost, bowiem mimo szczerych chęci przeczytania jej w całości - poległam. Udało mi się przeczytać dwa na trzy tomy, a z 1 i tak niewiele wiem. 2 był moją lekturą w ramach ćwiczeń z przedmiotu systemy pedagogiczne. Każdy temat czytałam około 2 do 3 razy, były też omawiane na zajęciach, więc jako tako większość zrozumiałam. Niestety, książka jest napisana w taki sposób, że szkoda sobie zawracać głowę pojedynczą lekturą, bo i tak nic z niej nie sposób wyciągnąć. Sama siebie podziwiam, że dobrnęłam aż tak daleko, a dalsze czytanie dałoby się określić tylko jednym słowem - masochizm. Daję jej trzy gwiazdki, bo jakby nie spojrzeć - w jakiś sposób przyczyniła się do rozwoju mojej wiedzy pedagogicznej.

Assapan | 2011-05-30
Przeczytana: 30 maja 2011

Dość ciekawie ujęty temat. Autor stara się pisać naprawdę prostym językiem.

| 2012-03-03
Przeczytana: 2009 rok

Pierwsza literatura z jaką się zderzyłam na studiach to właśnie Kunowski. Była to dla mnie katorga i bałam się, że może być tylko gorzej. Książka ze względu na aksjologiczny charakter nie była z byt łatwa w odbiorze szczególnie dla 'świeżaka' w tej dziedzinie, jednak z czasem zrozumiałam w jaki sposób ją czytać by zrozumieć. Zawiera wiele przydatnych i podstawowych informacji dla studentów pedagogiki.

poznanianka | 2012-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2012

Ciężko, bardzo ciężko. I trudno nie zauważyć, że przedstawione teorie, używane słownictwo i podejście do niektórych problemów jest zwyczajnie przestarzałe. Ale dla wiedzy, obycia i świadomości istnienia tego typu myślenie i fragmentu historii pedagogiki można przeczytać, nie zaszkodzi.

czarna_zjawa | 2011-07-10

Stefan Kunowski przedstawia wychowanie pod względem aksjologicznym. Zapewne dlatego książka mnie nie przekonała, mim zdaniem zbyt wiele tutaj oczywistości, a zarazem również pewnego moralizatorstwa. Jednak dla studentów pedagogiki może być przydatna.

Nilda | 2013-10-16
Na półkach: Teraz czytam, Ulubione

Jestem w połowie czytania i moja opinia na temat tej ksiażki jest zachwycająca ;) Sama treść bardzo interesująca, każdy szczegół opisany tak aby każdy czytelnik mógł zrozumieć; nawet osoba ktora nie studiuje pedagogiki ;)

VeraSonatti91 | 2016-03-26
Sasha | 2016-01-21