Dziennikarstwo i świat mediów

Wydawnictwo: Universitas
978-83-242-0969-9
asia

Książka adresowana przede wszystkim do adeptów sztuki dziennikarskiej. Zbiór szkiców podzielony tematycznie na 4 części - pierwsza, poświęcona historii i teorii mediów, druga, genologii i retoryce dziennikarskiej. W trzeciej części omówiono konkretne zagadnienia warsztatu dziennikarskiego poszczególnych mediów, ostatnia zaś część poświęcona jest problemom towarzyszącym dziennikarstwu.

kasandra_85 | 2011-04-12
Przeczytana: kwiecień 2011

W obecnych czasach media i komunikacja masowa przeżywają gwałtowny rozwój i stają się istotnym obszarem życia społecznego. Telewizja, prasa, książki, internet, radio... Nowe technologie, coraz to odmienne techniki przekazu informacji oraz zwiększone potrzeby na te usługi sprawiły, że na polskim rynku zabrakło publikacji rzetelnie opisujących media jako całość i opracowujących to zagadnienie dogłębnie, z uwzględnieniem najnowszych trendów. Dopiero książka „Dziennikarstwo i świat mediów” zawiera zaktualizowaną wiedzę o współczesnych mediach i w czytelny sposób przedstawia ją czytelnikom.Książka w podzielona jest na cztery części. Z każdej z nich dowiemy się ciekawych i przydatnych każdemu informacji. Poznamy jak na przestrzeni lat rozwijały się media, prześledzimy ewolucję radia czy internetu oraz poznamy nowinki i nowe rodzaje mediów, które w chwili obecnej są w fazie testów, a które z pewnością w najbliższych latach zrewolucjonizują pogląd na świat mediów. Dodatkowo będziemy mogli...

Lenkaite | 2013-07-23
Przeczytana: lipiec 2013

Jak to zwykle bywa przy pracach zbiorowych poziom tekstów jest różny, ale sądzę, że ta książka zdecydowanie jest warta polecenia.

Porusza bardzo różnorodne zagadnienia, wychodząc od procesów komunikacyjnych aż do praw autorskich, public relations czy standardowych, a opisanych ciekawie gatunków dziennikarskich (...choć jeśli już miałabym zainwestować w zakup takiej pozycji, to na pewno bardziej przypadło mi do gustu "Dziennikarstwo" Chylińskiego - w żadnym razie przegadane "Wprowadzenie do nauki o dziennikarstwie i komunikowaniu" Kunczika).

angeza | 2017-04-22
Madital | 2017-03-20