Pomocy, będziemy dziadkami!

83-7489-439-5
dziadkowie, wnuki
poradniki
Anita

Właśnie dowiedziałeś się, że wkrótce na świecie pojawi się twój wnuk lub wnuczka? Gratulujemy! Pora więc wziąć się do pracy i przygotować się do nowej roli! Ten znakomity poradnik to jednak doskonała pozycja nie tylko dla świeżo upieczonych dziadków, ale także dla doświadczonych weteranów. Ta napisana z humorem i lekkim przymrużeniem oka książka, stanowi także świetny pomysł na prezent, mówiący: mamo, tato, będziemy mieli dziecko! Podczas gdy zasadnicza odpowiedzialność za pociechy leży po stronie rodziców, dziadkowie są osobami, które przynoszą wnukom czekoladę i po prostu rozpieszczają. Ale to, co brzmi jak sielanka, może nieść ze sobą kilka problemów: także dziadkowie czują się odpowiedzialni za wnuki, chcą mieć swój wkład w ich wychowywanie, a także o wiele więcej - krótko mówiąc, chcą wszystko robić dobrze. A co zyskasz dzięki tej znakomitej książce?
* Zdobędziesz ciekawe i kreatywne pomysły na spędzanie czasu z wnukami, odciągając je od komputera i internetu
* Poradzisz sobie w trudnych sytuacjach wychowawczych, jak np. problemy szkolne wnucząt
* Praktyczne wskazówki pozwolą Ci przezwyciężyć obawy i rozterki związane z rolami babci i dziadka
* Poznasz tajniki przekonywania dzieci do zdrowego żywienia, a także wspólnego gotowania i pieczenia
* Nauczysz się jak efektywnie przekazywać istotne wartości i prawdy życiowe
* Dowiesz się, jak przy tym wszystkim nie przeszkadzać własnym dzieciom w radzeniu sobie z nowym wyzwaniem - wychowywaniem pociech.

źródło opisu: matras.pl

Ka_Ha | 2016-04-21

Poradnik rodem z dodatków do Pani Domu. W mojej ocenie nieprofesjonalny i mało pomocny.

książek: 1922
kp0018 | 2013-03-09
Przeczytana: 07 marca 2013

Bycie dziadkami to prawdziwa radość! Jednak co robić, by nie wywołać konfliktu ze świeżo upieczonymi rodzicami? Jak można pomóc w wychowywaniu wnuków? I co robić, gdy nasze pociechy mają jakiś problem?
Autor książki w bardzo przystępny sposób tłumaczy rolę dziadków w życiu i wychowaniu nowego członka rodziny. W jednym z pierwszych rozdziałów przypomina czego można się spodziewać po rosnącym dziecku, jakie są najważniejsze etapy rozwoju i na co w poszczególnych latach zwrócić największą uwagę. W dalszych częściach książki, czytelnik znajdzie porady dotyczące trudnych sytuacji (np. co robić, gdy dziecko kłamie lub jest agresywne), a także pomysły na zabawy z wnuczętami.
Książka zwiera wiele cennych rad i wskazówek dotyczących wychowania wnucząt. Zamieszczone historie z „życia wzięte” w bardzo obrazowy sposób ukazują omawiane sytuacje. Pokazują również, jak pomysłowe potrafią być dzieci, więc podejmując się opieki nad nimi, dziadkowie powinni zachować szczególną ostrożność. Autor...