Baza satelitarna ALFA

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
8320422035
kosmos, iss, stacja kosmiczna, alfa
popularnonaukowa
aigimig

Lada moment rozpocznie się realizacja największego, najciekawszego i najbardziej kosztownego międzynarodowego przedsięwzięcia kosmonautycznego w dziejach ludzkości. Chodzi o montaż bliskoziemnej bazy satelitarnej ALFA, w którym wezmą udział Stany Zjednoczone, Rosja, Europejska Agencja Kosmonautyczna, Japonia, Kanada i Włochy. Jest to wydarzenie bez precedensu w historii podboju kosmosu i to jemu właśnie jest poświęcona niniejsza książka (pierwsza w Polsce popularnonaukowa pozycja na ten temat). Czytelnik znajdzie w niej również wiele ciekawych informacji na temat pierwszych projektów baz satelitarnych, baz Salut, Sylab, Mir i Spacelab, a także projektów nie zrealizowanych (Mir 2, Freedom, Columbus). Książka jest napisana w sposób interesujący, z pasją i dużą znajomością problematyki kosmicznej.

źródło opisu: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bartek Biedrzycki | 2014-12-01

Biorąc poprawkę na czas wydania: super źródło do dalszych lektur.

Seth_Ergal | 2014-10-09
Szymon | 2014-07-17