Cień duszy

Wydawnictwo: My Book
978-83-7564-377-0
Tyrivh

Spokojne, dostatnie życie rasy Shoaru zostaje niespodziewanie zakłócone nadejściem niszczycielskiej siły, zwanej Czarnym Morzem, zostawiającej za sobą wyschniętą, martwą ziemię i ginące z braku pożywienia zwierzęta. Mieszkańcom królestwa Yovar grozi śmierć – jeśli nie z głodu, to z rąk otaczającego gród upiornego wojska, złożonego z ożywionych trupów. Ani żołnierze Yovaru, ani nawet...

Ani żołnierze Yovaru, ani nawet szamani wspomagani przez żywioły nie są w stanie w nieskończoność powstrzymywać wroga, który zdaje się mieć nieograniczone możliwości regeneracji. Młody wódz Etheryon, w którym pokładano największe nadzieje, ginie już w pierwszym starciu.
Ginie – lecz nie umiera. Jego dusza pozostaje zawieszona gdzieś między życiem a śmiercią, w osobliwym świecie pełnym zjaw i tajemniczych artefaktów. W tym właśnie miejscu Etheryon ma szansę znaleźć rozwiązanie zagadki: czym jest Czarne Morze, do czego dąży i jaka siła nim kieruje. Niebawem okazuje się, że na szczęście w tym koszmarnym miejscu nie jest sam, lecz może liczyć na wsparcie nieco zgryźliwego, ale zawsze służącego dobrą radą i pomocą upiora Vyrthuma.

źródło opisu: My Book, 2012

źródło okładki: http://www.mybook.pl/6/0/bid/282

Ashantee | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Początkowo opis mnie jakoś nie zachęcał, jednak przyznam że zaparłam się dla okładki. Zabrałam się za czytanie i teraz po wszystkim ani trochę nie żałuje. Owszem, z początku pojawiły się błędy, ale cóż nie pierwszy i nie ostatni raz jak to w książkach bywa. Przyznam że właśnie ten etap był ciężki i nie ciągnęło mnie do czytania, ale im dalej tym styl autora coraz przyjemniejszy i książkę czyta się coraz wygodniej (dopiero po skończeniu lektury dowiedziałam się, że to debiut). Chyba przez to treść pierwszych stron wydawała mi się zbyt banalna i oczywista, nie wiem... Około 1/3 książki stało się "to coś" i nie mogłam się już oderwać, więc innym sugeruję przebrnąć początek. Dalej jest pełno akcji, magii, zaskoczeń i wogóle emocji. Książka jak na fantastykę, ma bardzo sympatyczny klimat, otóż ani zbyt dziwaczny, ani zbyt mało fantastyczny. Powiedziałabym, że w tym aspekcie jest jak władca pierścieni. Wszystko to kumuluje się aż do końca, którym pan Starzyk mnie najzwyczajniej zabił,...

FallenAngel | 2013-02-11

Cień duszy to książka uważam, że dla każdego.

Można znaleźć tutaj elementy akcji – walki , elementy magii – szamanizm, element miłosny, który nie jest tutaj taki jak w większości książek a taka prawdziwa i dobra, opiekująca i wspierająca. Można tez tutaj znaleźć elementy humorystyczne w dialogach czy tez sarkastycznych ripostach i przekleństwach.

Bohaterowie rasa Shoaru - humanoidalne koty można by tak powiedzieć, co jest ciekawe i nie banalne. Główny bohater mężny odważny znany i silny wojownik, przywódca. W trakcie czytania poznajemy jego przeszłość informacje o rodzicach, przodkach. Bardzo ciekawe jest historia jego zbroi i to co sprawia ją tak wyjątkową. Bardzo interesujące jest, że on nie zna się na magii i nie jest tym nadzwyczaj zainteresowany ale każdy kto go pozna stwierdza ze ma w sobie wielka silę i moc a wszystko się wyjaśni w przyszłości co powoduje ze książka staje się ciągle ciekawa bo chcesz się dowiedzieć o co tu w tym wszystkim chodzi.

Uważam spotkanie z...

FantasyWorld | 2014-07-31

Mrok i tajemnica postaci ze snu przepełnia Etheryona nieodpartymi obawami. Wkrótce stają się one rzeczywistym zwiastunem ogromu nadciągającej ciemności i końca dotychczasowej egzystencji rasy Shoaru. Młody dowódca podejmuje się obrony miasta Yovar, lecz wkrótce ponosi śmierć w starciu z neoromantyczną potęgą wroga.

Niedowierzająca w odejście partnera szamanka Raiva wykrada jego ciało, by potwierdzić swe pełne nadziei domysły, jednak ze względu na upadającą obronę zmuszona jest do ucieczki poza oblężone miasto.

Pozorna śmierć wojownika okazuje się początkiem podróży po opanowanym przez duchy świecie umarłych.W towarzystwie upiora Vyrthuma dowódca odkrywa swe nadnaturalne zdolności oraz poznaje znacznie potężniejszego wroga, którego plany zagrażają całemu światu żywych, a nawet duchom.

Czas staje się przeciwnikiem zarówno prowadzących defensywę yovarczyków, jak i walczącej o przetrwanie szamanki. Dla kogo śmierć Etheryona okaże się darem, a komu przekleństwem i zgubą?
Opis...

zetsubou | 2013-03-17