Szkocja

6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
SCHOTTLAND
978-83-247-2240-2
Willow_Garden

Strome skały klifów, granatowa toń jeziora i bagniste pustkowia torfowisk; tajemnicze kamienne kręgi i owiane legendami zamki; klany i kilty, dudy i destylarnie whisky - to tylko kilka słów, które opisują niepowtarzalny urok Szwecji. Na obraz tej krainy składają się zróżnicowane środowisko surowych, słabo zaludnionych gór i wyżyn regionu Highlands, tętniące życiem metropolie na centralnej nizinie, stolica festiwali Edynburg i modne Glasgow. Jednak świadomość tradycji, poczucie humoru i urok mieszkańców są nie mniej fascynujące niż wspaniała przyroda, bogata kultura i historia kraju.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/szkocja,p90079948.html

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/szkocja,p90079948.html

Willow_Garden | 2013-01-26

Album pięknie wydany (duży format, kredowy papier, twarda oprawa), w treści zawartych jest wiele ciekawostek dotyczących Szkocji. Swoją wędrówkę rozpoczynamy od wysp położonych u północnych wybrzeży Szkocji, krain o surowym krajobrazie i niewielu mieszkańcach. Dalej album prowadzi nas coraz bardziej na południe, poznajemy największe miasta, najważniejsze szkockie wyroby i najpiękniejsze szkockie zamki. Co do jakości zdjęć, to część z nich zapierach dech w piersi, lecz jest też wiele albo kiepsko wyeksponowanych (w postaci mikroskopijnych miniatur), albo po prostu mniej udanych. Często również zdarza się, iż podpisy dotyczące fotografii są tak zatrważająco lapidarne, iż nie dają jakiejkolwiek informacji na temat tego co przedstwiają. Być może czepiam sie trochę na wyrost, gdyż w końcu jest to album nie zaś przewodnik po Szkocji.
Polecam! We mnie zdecydowanie jeszcze bardziej rozbudził on chęć zapoznania się z tym fascynującym miejscem; zobaczenia jak promienie zachodzącego słońca w...

książek: 2024
LodowaPani | 2013-05-05