Szkocja

2011-01-01
2011-01-01
978-83-247-2240-2
Eliza Modzelewska

Album pięknie wydany (duży format, kredowy papier, twarda oprawa),w treści zawartych jest wiele ciekawostek dotyczących Szkocji. Swoją wędrówkę rozpoczynamy od wysp położonych u północnych wybrzeży Szkocji, krain o surowym krajobrazie i niewielu mieszkańcach. Dalej album prowadzi nas coraz bardziej na południe, poznajemy największe miasta, najważniejsze szkockie wyroby i najpiękniejsze szkockie zamki. Co do jakości zdjęć, to część z nich zapierach dech w piersi, lecz jest też wiele albo kiepsko wyeksponowanych (w postaci mikroskopijnych miniatur),albo po prostu mniej udanych. Często również zdarza się, iż podpisy dotyczące fotografii są tak zatrważająco lapidarne, iż nie dają jakiejkolwiek informacji na temat tego co przedstwiają. Być może czepiam sie trochę na wyrost, gdyż w końcu jest to album nie zaś przewodnik po Szkocji.
Polecam! We mnie zdecydowanie jeszcze bardziej rozbudził on chęć zapoznania się z tym fascynującym miejscem; zobaczenia jak promienie zachodzącego słońca w dniu przesilenia zimowego oświetlają wnętrze komory grobowej Maes Howe, odwiedzenia osady Jarlshof, zwiedzania średniowiecznej twierdzy Eilean Donan, przechadzania się pośród wrzosowisk czy wizyta w zatłoczonym pubie, to jedynie ziarenko piasku wśród możliwości jakie oferuje Szkocja.

• Szkocja
  • Szkocja/Anglia/Irlandia