Afryka od wewnątrz

10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Inside Africa
podróże, afryka, przygoda
Natanna

Zakres tej książki, niezależnie od jej ewentualnych braków i wad kompozycji, jest kontynentalny. Usiłowałem, z powodeniem czy bez, ogarnąć całokształt olbrzymiego i dynamicznego lądu.

źródło opisu: książka

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl/ksiazka,1046235/john...»

Natanna | 2012-12-23
Przeczytana: 2009 rok

Super lektura. Książka ma charakter popularnonaukowy. Jest napisana lekkim językiem, czyta się świetnie. John Gunther przedstawia nam szczegółowo wszystkie regiony Afryki od północy do południa. Skupia się też praktycznie na wszystkich krajach. Gunther pisał książkę w latach 50-tych XX w., tak więc przedstawia nam Afrykę w dobie schyłku kolonializmu.

Iwona | 2015-08-21
Człowiek | 2015-02-17