literatura piękna
Kurz

Prezentowany tomik - jeden z kolejnych w tej serii - to niejako zapis współczesności, ciekawych, zachęcających do refleksji sytuacji, próba opisania - niemal na gorąco - istotnych realiów naszego dnia dzisiejszego, ukazania autentycznych ludzkich problemów i dylematów. Pasjonując się losami bohaterów opowieści, sięgamy nieraz myślą do codzienności, własnych odczuć i przemyśleń, zmagań,...

Pasjonując się losami bohaterów opowieści, sięgamy nieraz myślą do codzienności, własnych odczuć i przemyśleń, zmagań, dokonywanych wyborów, przeżywanych niepowodzeń i osiąganych sukcesów.

źródło opisu: Wydawnictwo radia i telewizji, 1975

meggykotka | 2015-10-04
Przeczytana: 04 października 2015

To moja pierwsze spotkanie z tym pisarzem, ale nie przypadł mi do gustu.

NOC BEZ CUDU - gorszy niż brazylijski tasiemiec, zero napięcia, zero dramatu, zlepek historii i postaci związanych z jednym wydarzeniem, nie wyzwala żadnych odczuć i przemyśleń zarówno w trakcie czytania jak i już po. Szkoda czasu.

NIETYKALNY - porusza temat, który w ogóle mnie nie interesuje, czyli czasy komunizmu. Ale wbrew pozorom w moim odczuciu o wiele lepsza od poprzedniczki. To opowiadanie ma sens i jakiś przekaz, daje do myślenia. Jedynie nie rozumiem umieszczenia wątku o wypadku syna.

Pierwsze opowiadani 1 gwiazdka, 2 opowiadanie 5 gwiazdek. Średnia wychodzi 3 :/

Alpha | 2014-12-22
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Nie będę ukrywał, że lubię Minkowskiego, więc "łykam" co jego jak leci ;).
Książka to dwa krótkie opowiadania, które czyta się szybko i z zainteresowaniem. Z obu mógły by powstać ciekawe filmy. A może powstały?