Żona potwora

2013-01-16
978-83-7508-549-5
Marta Olszewska
literatura francuska

Okładka książki Déguster le noir Nicolas Beuglet, Sire Cedric, Sonja Delzongle, Jacques Expert, Patrick Manoukian, Bernard Minier
Déguster le noir Nicolas Beuglet, Si...

Psychopata i psychopatka w jednym stali domu

Od zakończenia czytania tej książki, wciąż się zastanawiam, po co i dla kogo ta pozycja została napisana i wydana. Moim zdaniem, książki są po coś, czyż nie? Jedne uczą, inne bawią, jeszcze inne pokazują świat, ale przede wszystkim wywołują emocje.

Ta książka, nie zostawiła we mnie żadnych emocji, może poza lekkim zniesmaczeniem. Głupio-mądre wynurzenia głównej bohaterki były żenujące, bo to właśnie ona "żona potwora", opowiada nam o swoim życiu z tym człowiekiem i naprzemiennie, relacjonuje spostrzeżenia z jego procesu. Nie wiem, czy ta książka miała mnie rozbawić, zasmucić, czy wywołać jakiekolwiek refleksje. Nic takiego (ani nic innego) się nie stało. Więc dla mnie ta pozycja jest "warta" ledwie dwóch gwiazdek, czyli "bardzo słaba", by nie rzec bardziej dobitnie, kompletna strata mojego czasu.

Psychopata i psychopatka w jednym stali domu

Ta książka, nie zostawiła we mnie żadnych emocji, może poza lekkim...

"Żona potwora" to książka, która jest napisana dość prostym językiem ale zawartość już nie jest taka prosta, a każe nam się głęboko zastanowić i sięgnąć w głąb psychiki głównych bohaterów. Mocna i dosadna. Polecam wszystkim przeczytać i samemu wyrobić swoje zdanie.

Lord Voldemort w Harry'm Potterze budzi znacznie więcej sympatii niż bohaterka powieści, tytułowa "Żona potwora". Powieść czyta się bardzo szybko i chciałoby się powiedzieć, że przyjemnie, a jednak nie da się zważywszy na to, iż postać pani Darget budzi wiele emocji. Zwłaszcza tych negatywnych. Jak polubić kobietę, która brutalny gwałt i morderstwo nazywa "niekorzystnym zbiegiem okoliczności"? Niewinna ofiara czy współwinna zbrodni męża manipulantka? Kim naprawdę okaże się pani Darget? Odpowiedź może Was zaskoczyć.

książkę kupiłam nieplanowanie ponad dwa lata temu na promocji za śmieszne pieniądze, tytuł i opis mnie zainteresował, więc wzięłam

wow

trudno mi cokolwiek napisać, z jednej strony była troszkę płytka i krótka, ale z drugiej, jak wgłębić się w nią, to naprawdę robi wrażenie i pozostaje w pamięci, plus dla autora, że zrobił taki zabieg, gdzie naprawdę trudno ocenić sytuację i w dodatku targają nami sprzeczne emocje

i kto tak naprawdę jest potworem?

polecam, książka nie jest zbyt znana, ale moim zdaniem warta uwagi

wow

Ciekawa książka i wciągająca. Jak wygląda życie u boku potwora? Początek jak z bajki. On przystojny, zadbany dobrze zarabiający, wesoły i lubiany przez współpracowników. Ale to jedna strona medalu. A ta druga strona? To rozchwianie emocjonalne, agresja, perwersyjne upodobania seksualne i wulgarne słownictwo. Jak długo można to znosić i udawać, że wszystko jest w porządku? Tylko do jakiegoś czasu, choć prawda okazuje się gorsza niż przypuszczenia.

Wprawdzie fikcyjna, ale bardzo psychologicznie uzasadniona relacja żony seryjnego gwałciciela, pedofila i mordercy z 16-letniego pożycia.
Hipokrytka, dumna, że udało jej się "złapać" przystojnego mężczyznę, którego (podobno) zazdroszczą jej kobiety, stara się nie widzieć oznak wskazujących na prawdziwe jego oblicze, a wręcz ukrywająca dowody winy. Poniżana, ale za wszelką cenę starająca się utrzymać razem rodzinę, bo tak należy.
Słowem żona idealna dla co poniektórych tradycjonalistów

Interesująca i dobrze się ją czyta ! Nie zawiera zbędnego,niepotrzebnego i nudnego opisywania rzeczy niepotrzebnych ... Tylko fakty ! Dziwi mnie jak niektóre kobiety zgadzają się na takie traktowanie ? Jak mogą przymykać oczy na to co się dzieje ! A tak po za tym to jeszcze przy okazji z przyjemnością poczytam coś tego autora ! Ja polecam tę książkę !;)

Świetna książka!!!
Jedyne co mnie w niej wybitnie denerwowało, to wyjątkowo głupia i naiwna główna bohaterka.

Świetna książka!!!

Zdecydowanie lubię książki z tej serii. Można je nabyć już za 10 zł, a każda historia jest świetnie napisana. Ludzkie tragedie, zboczenia, tematy tabu - wszystko o czym lubię czytać.

1991

Mega wciągająca książka napisana bardzo przystępnym językiem dla mnie świetna

Mega wciągająca książka napisana bardzo przystępnym językiem dla mnie świetna

• Przeczytane 2013
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • 2015

Dodaj cytat z książki Żona potwora