Chris_Carrion

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Chris_Carrion | 2012-12-20

Ogólnie OK. Trochę pobieżne ale temat liberalizmu jest bardzo szeroki.

Przegląd różnych odłamów liberalizmu wydaje się przyzwoity (od lewicowego liberalizmu poprzez konserwatyzm indywidualistyczny do anarchokapitalizmu), choć Profesorowi mieszają się szkoły ekonomiczne z doktrynami ideologicznymi. Na ile znam austriacką i chicagowską szkołę ekonomii to ich opis w tej książce można by uznać co najmniej za kontrowersyjny.

Część dotyczącą liberalizmu w Polsce ciężka się czyta, dużo dat, nazwisk i nazw organizacji a mało charakterystyk poglądów.

Cześć dotycząca krytyki liberalizmu może być, chociaż jako-tako opisana krytyka konserwatywna i katolicka, reszta krytyk ledwie. zarysowana.

Na koniec mamy próbę pokazania co łączy wszystkie nurty liberalizmu (czasem wydawałoby się sprzeczne ze sobą jak liberalizm Rawlsa i anarchokapitalizm Rothbarda). Ta część choć krótka to chyba najciekawsza.

Martins | 2017-04-24
McManaman | 2013-10-20