Piłka w grze! Drużyna.

Wydawnictwo: Sztuka i Wiedza
Anna

Kiti | 2013-01-26

Katarzyna Wojtas to kolejna świetna autorka książek dla dzieci z odpowiednim ukrytym przesłaniem.

Kacper już od najmłodszych lat uczęszczał na treningi trampkarzy. Nie wyobrażał sobie życia bez tego, stało się to dla niego rytuałem. Bardzo zależało mu na zwycięstwie. Był też dość leniwy i zamiast uczęszczać na spotkania wolał siedzieć w domu i grać na komputerze. Gdy udał się na mecz mistrzowski po 3 nieobecnościach nie szło mu najlepiej. W dodatku ubrał nowe buty, które go obcierały. Nie chciał się jednak do tego przyznać przed trenerem. Sądził, że tylko ON, jako kapitan drużyny musi wygrać ten mecz i być najlepszym. Jakże był zawiedziony, gdy trener zmienił go na boisku innym zawodnikiem. Jeszcze bardziej załamał się, gdy mężczyzna oznajmił mu, że być może nie zagra w mistrzostwach trampkarzy. Kacper mimo złych wieści postanowił się nie poddawać i walczyć do samego końca…

Akcja powieści toczy się w czasach współczesnych w domu Kacpra i na boisku sportowym.

Kacper to młody,...

książek: 1951
Anna | 2012-12-10
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Wczoraj i przedwczoraj czytałam mojemu małemu Misiowi książeczkę. Ma co prawda dopiero pięć lat, ale tematyka i obrazki bardzo przyciągały jego uwagę. Początkowo mało zainteresowana starsza siostra Misia z coraz większym entuzjazmem słuchała opowieści, nawet moja dwuletnia Laleczka obejrzała książeczkę i próbowała po swojemu ją "czytać".
W tej historii mamy do czynienia z bardzo aktualnym tematem, możemy wiele się nauczyć, wyciągnąć wnioski i zrozumieć, czego robić nie powinniśmy. Za swoje błędy zawsze to my musimy ponieść odpowiedzialność, nie należy nigdy zrzucać winy na innych. Bez ciężkiej, systematycznej pracy do niczego nie dojdziemy w życiu, tego uczy nas ta mądra książeczka.
Mamy tu głównego bohatera o imieniu Kacper, który jest kapitanem drużyny piłkarskiej. chłopiec jest zdania, że sam talent pomoże mu osiągnąć sukces, wygra dzięki temu każdy mecz, strzeli mnóstwo bramek. Czy to jest jednak takie proste? Czy na pewno tylko dzięki zdolnościom pniemy się w górę?
Warto...