Stanisław Patek. Raporty i korespondencja z Moskwy (1927-1932)

Wydawnictwo: Instytut Historii PAN, Neriton
978-83-7543-130-8
historyczna
masaii

Autor: Małgorzata Gmurczyk-Wrońska (wstęp, wybór i opracowanie dokumentów) "Przedmiotem niniejszego zbioru dokumentów są raporty i listy pióra Stanisława Patka, który w latach 1927-1932 kierował polską placówką dyplomatyczną w Moskwie. Stanisław Patek (1866-1944) był dyplomatą, politykiem i adwokatem, związanym ze środowiskiem wolnomularskim i socjalistów, ale także liberałów, ludzi...

Autor: Małgorzata Gmurczyk-Wrońska (wstęp, wybór i opracowanie dokumentów)

"Przedmiotem niniejszego zbioru dokumentów są raporty i listy pióra Stanisława Patka, który w latach 1927-1932 kierował polską placówką dyplomatyczną w Moskwie. Stanisław Patek (1866-1944) był dyplomatą, politykiem i adwokatem, związanym ze środowiskiem wolnomularskim i socjalistów, ale także liberałów, ludzi zaangażowanych w działalność społeczno-polityczną, często niepodległościową. (...) Z okresu moskiewskiego Patek pozostawił ogromną dokumentację. Jej analiza rzuca światło nie tylko na szczegóły z jego biografii, lecz również na jego czasy. Zarazem materiały te stanowią doskonałe źródło weryfikacji opinii o Patku funkcjonujących zarówno w okresie międzywojennym, jak i obecnie w literaturze." (z Wprowadzenia)

źródło opisu: Wydawnictwo Neriton, Instytut Historii PAN, 2010

źródło okładki: http://www.neriton.apnet.pl/product_info.php?products_id=640