Fotografia cyfrowa

Wydawnictwo: Wiedza i Życie
poradniki

Miłośnicy fotografii cyfrowej z pewnością znają już wydaną przez nas książkę Fotografia cyfrowa. 500 wskazówek dla początkujących , która wprowadzała w tajniki nowoczesnej metody utrwalania i obróbki zdjęć. Kolejna pozycja, mimo iż w tytule skierowana do bardziej zaawansowanych odbiorców, zawiera również wiele cennych porad, które przydadzą się każdemu posiadaczowi aparatu cyfrowego. W książce znajdują się setki inspirujących pomysłów na piękne, niepowtarzalne ujęcia, wyśmienite portrety, udane panoramy przy słabym oświetleniu i złej pogodzie, zdjęcia czarno-białe ze specjalnymi efektami. Rady dotyczą zarówno zdjęć wykonywanych we wnętrzach, jak i na wolnym powietrzu, wyboru kompozycji, możliwości oświetlania, zasad drukowania oraz edycji obrazu. Każda wskazówka jest podana w przystępnej formie i zilustrowana zdjęciem, co znacznie ułatwia zrozumienie wielu zagadnień.