Łajka

9788361081982
komiksy, pies, Łajka, kosmos
komiksy
Andman

3 listopada 1957 radziecki satelita po raz pierwszy wyniósł na orbitę okołoziemską żywe stworzenie. Na pokładzie „Sputnika 2” była mała suczka o imieniu Kudriawka. To ona otworzyła człowiekowi drogę w kosmos. „Łajka” Nicka Abadzisa to opowieść głęboko osadzona w faktach, choć nie pozbawiona odautorskich domysłów. Poznajcie historię wychowanego na ulicach Moskwy kundelka, który staje się...

„Łajka” Nicka Abadzisa to opowieść głęboko osadzona w faktach, choć nie pozbawiona odautorskich domysłów. Poznajcie historię wychowanego na ulicach Moskwy kundelka, który staje się jednym z pierwszych bohaterów wyścigu w kosmos… i tragiczną ofiarą ludzkich dążeń. „Łajka” nie jest jedynie dokumentem, suchą relacją o faktach. To komiks naładowany dużą dawką emocji.

W 2008 r. komiks został uhonorowany Nagrodą Eisnera w kategorii „Najlepsza publikacja dla młodzieży” oraz otrzymał nominację w kategorii „Najlepsza praca oparta na faktach”.

źródło opisu: http://timof.pl/Łajka-komiks-pl-67.html

źródło okładki: http://timof.pl/Łajka-komiks-pl-67.html

Michał Gołębiewicz | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Każdy słyszał o Zimnej Wojnie i wyścigu kosmicznym. Tutaj ta historia jest opowiedziana z punktu widzenia naukowców i psa. I jest to ciekawy punkt widzenia. Historia poruszyła mnie, jest ponadto dobrze narysowana, z bardzo dobrym kadrowaniem. Jeden z lepszych komiksów jakie czytałem.

Pięknie opowiedziana książka o wspaniałym, mądrym psie Łajka, który wyruszył jako pierwszy w kosmos....wspaniale się czyta:):)

Maciej | 2015-09-21
Przeczytana: 20 września 2015

Dziwaczne, momentami pozujące na niedbałe rysunki oraz ciekawa, ponoć garściami czerpiąca z realnej historii, fabuła. Końcówce brak wyraźnego akcentu, tak jakby autor bał się popaść w ckliwość. Godna polecenia.

agaleszcz | 2014-07-13
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 13 lipca 2014

Dobry komiks oparty na prawdziwej historii. Pies o imieniu Kudriawka zostaje wystrzelony w kosmos w imię ludzkiej chorej ambicji. Ważna pozycja pełna emocji. Polecam.

MistrzKamil | 2012-11-27
Przeczytana: 20 grudnia 2011

Świetnie opowiedziana i diabelnie wzruszająca historia pierwszego psa w kosmosie, polecam