Moja Emigracja. My Migration

Tłumaczenie: tekst polski i angielski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "antologia prac konkursu literackiego w Australii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Favoryta
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Książka ta jest plonem konkursu literackiego, którego celem było rozwijanie zainteresowania wzajemną relacją pomiędzy twórczością literacką i autentycznym międzykulturowym doswiadczeniem polskich emigrantów w Australii. Na to zbiorowe pracowanie złożyły się prace dwudziestu jeden autorów. “Najwcześniejsze opisywane doświadczenia emigracyjne sięgają początku lat pięćdziesiątych XX wieku, najnowsze miały miejsce zaledwie miesiące temu. Akcja części z utworów rozgrywa się jedynie w Australii, inni sięgnęli do wspomnień z wcześniejszych podróży i pobytu w innych stronach świata w drodze na Antypody. Niektórzy autorzy skoncentrowali się na faktograficznym opisie swoich losów, inni chcieli przede wszystkim wyrazić swoje uczucia i emocje, a jeszcze inni pokusili się o refleksje o charakterze ogólnym, przemyślenia natury filozoficznej czy socjologicznej.” Wydanie polsko-angielskie. Okładka miękka. Książka znajduje się w zbiorach Biblioteki Narodowej w Australii.

źródło opisu: Favoryta.com

źródło okładki: Favoryta.com

Kasia Wasilewska | 2012-11-24
Przeczytana: 15 kwietnia 2012

Piekna, emocjonujaca lektura, sklania do refleksji nad tym czy warto emigrowac.

xyz | 2013-06-27
Gabryśka | 2013-05-23