Thorgal - Louve: Raissa

Tłumaczenie: Wojciech Birek
Cykl: Thorgal: Louve (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Les Mondes de Thorgal: Louve: Raissa
komiks, fantasy
komiksy
Snoopy

Pierwszy tom nowej serii, której główną bohaterką jest Louve, córka Thorgala i Aaricii. Dziewczynka, która potrafi porozumiewać się ze zwierzętami, nie jest tolerowana przez rówieśników z wioski wikingów Północy. Woli samotnie ćwiczyć strzelanie z łuku i włóczyć się po lesie. Pewnego razu trafia do stada krwiożerczych wilków, ale może uda się jej ocalić życie, wszak jej imię znaczy właśnie Wilczyca. To dopiero początek jej niezwykłych przygód w baśniowej krainie młodości, do której przejście znajduje się obok kryjówki wilczej hordy.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.sklep.gildia.pl

Vayar | 2019-01-20
Przeczytana: 12 lutego 2017

Dawno nie było tak dobrego albumu "Thorgala", chociaż tutaj to Louve gra pierwsze skrzypce.

Rysunki również bardzo na plus, przypominają poprzedni styl Rosińskiego. Jestem pod wrażeniem.

Opinia o całym podcyklu:

Było nieźle. Były górki, jak właśnie Raissa, ale i dołki, chociaż nie było albumu bez pozytywów.

Po podcykl Louve nie należy sięgać osobno od głównej serii - odniesień do przeszłych przygód jest wiele, fabuła jest też wyraźnie umiejscowiona w czasie uniwersum. Sama Raissa chronologicznie stoi gdzieś pomiędzy "Bitwą o Asgard" a "Statkiem mieczem".

Będąc po lekturze całości mogę powiedzieć, że autorzy ładnie tu wszystko posplatali. Może wzięli trochę za dużo z dawnych przygód samego Thorgala, ale dołożyli do uniwersum kilka nowych i pasujących cegiełek, co się chwali.

Finalnie pozamykało się to dobrze, we własnym gronie - nic nie wskazuje, by miało się mocniej łączyć z Kriss i właściwym Thorgalem. Tamte dwa się splotą niewątpliwie, ale mniejsza o to.

Akurat podcyklu...

kostka333 | 2015-07-23

fajna (:

Hari_Seldon | 2015-03-10
Przeczytana: 10 marca 2015

Kolejna seria poboczna do cyklu o Thorgalu. Louve, córka Thorgala, pod nieobecność Thorgala (wynikłą z wydarzeń z tomu „Tarcza Thora”) musi pomóc pewnej wilczycy w odzyskaniu władzy w stadzie. Pierwsza część opowieści o wilczycy nie specjalnie mnie zainteresowała, a „gadające” wilki wyszły dla mnie strasznie tandetnie (mogli usunąć dymki i uczynić je niemymi postaciami). Za to całkiem fajnie wypadła bardziej fantastyczna część komiksu i jestem ciekawy konsekwencji tych wydarzeń. Interesujący jest też króciutki wątek Aaricii i tego jak musi sobie radzić samotnie w wiosce wikingów (a biorąc pod uwagę, co Thorgal wyprawia w głównym cyklu, to możliwe są pewne kontrowersyjne wybory). Rysunki Surżenki są bardzo ładne i szczegółowe, ale niestety zdarzyło mu się narysować na jednej stronie dwie różne postacie, które wyglądały identycznie. Ogólnie można przeczytać, ale głównie dla drugiej części komiksu.

ewab101 | 2014-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Nie jestem jakimś "komiksowym zapaleńcem", ale zarówno fabuła, jak i kreska bardzo mi się podobały.

| 2014-11-19
Przeczytana: listopad 2014

Louve, córka Thorgala, rozumie mowę zwierząt. Jest - choć nie tylko dlatego - outsiderką w wiosce wikingów, w której osiadła z Aaricią. Teraz musi zmierzyć się z wilczycą, której jeszcze nikt nie pokonał, a także odkryć gdzie nikną ludzie atakowani przez wilki...i co się za tym kryje.

Zakończenie daje bardzo fajną furtkę na dalszy ciąg (który, jak już wiem, istnieje). Sama Louve wydaje mi się takim małym buntowniczym zwierzątkiem, które trudno okiełznać. W głównej serii nie zwracałam na nią zbytniej uwagi - tu wychodzi na pierwszy plan :) Nie powiem, bardzo miły komiks, taki naprawdę thorgalowy. A nawet lepszy niż niektóre nowe Thorgale. Czekam, aż będę mogła przeczytać ciąg dalszy :)

Karolina | 2014-11-18
Przeczytana: 16 listopada 2014

I przyszła kolej na córeczkę Thorgala, Louve, która rozumie mowę zwierząt. Louve jest niesforną małą łobuzicą wierzącą, że jest przynajmniej tak dobra jak wszyscy chłopcy w wiosce. Nierzadko wpada w kłopoty, ale prawdziwe niebezpieczeństwo czeka ją gdy wmiesza się w sprawy pewnej watahy wilków. Po tym incydencie Louve nie tylko będzie musiała walczyć o życie, ale jeszcze znaleźć drogę do domu.
Historia wciąga i nie tylko ze względu na przygody dziewczynki, ale już przedsmak polaczenia jej historii z głównym nurtem sagi. Wszystko dzieje się gdy Thorgal wyrusz na ratunek Anielowi. Jest to być może chwyt a la maszynka do robienia pieniędzy. Jednak daje obietnice rozbudowanej sagi rodzinnej. Mnie wciągnęło.

Endriux | 2014-03-07

Seria której celem jest przybliżenie najmniej znanej postaci z rodziny Thorgala oraz pozyskanie młodszych czytelników. Fabuła zgrabna, ale nie porywająca. Rysunki niby ładne ( Aaricia wygląda cudownie) ale jakby mniej thorgalowe. Nie grzeje nie ziębi.

Łędina | 2013-10-01

geokuba | 2012-12-25
Przeczytana: 26 listopada 2012

Rysunki świetne w stylu starego Rosińskiego (Aaricia odmłodniała...). Pomysł bardzo dobry. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.

| 2012-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2012