Karla M.

Wydawnictwo: Telbit

Samhain | 2012-04-01
Przeczytana: 02 kwietnia 2012

A ja się tylko zapytam... gdzie się podział GŁÓWNY TEMAT??? Dostałam chyba wszystko to, czego nie powinnam.

Veronnie Miller | 2013-06-13
Przeczytana: 2011 rok

Wspaniała książka o dziewczynie z anoreksją. Czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Na zawsze pozostanie w mojej głowie...

Priada | 2011-05-28
Przeczytana: 17 maja 2011

Sytuacja z życia wzięta i bardzo fajnie napisana. Książka uczy mnie że brzydkie kaczątko zawsze znajdzie swojego księcia.

Karina | 2012-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2012

Książkę naprawdę dobrze się czytało. Ciekawa fabuła, według mnie opisy przeżyć wewnętrznych było bardzo rozbudowane. Wrażenie wywarło na mnie bogate słownictwo, którego nie brakowało. Jedynym minusem pozycji jest to, iż anoreksja głównej bohaterki została zauważona stosunkowo późno. Z autopsji wiem, że już po jakichś trzech miesiącach da się wykryć znaczne wychudzenie ciała, no ale może to zależy od budowy, przemiany materii i tego typu rzeczy. Jeśli ktoś kiedykolwiek przechodził przez zaburzenia odżywienia, z książką powinien się bez problemu utożsamić. Można ją traktować również jako przestrogę dla dziewczyn prowadzących zbyt rygorystyczne diety. Mimo że książka ma smutny wydźwięk, kończy się, można powiedzieć, dobrze.

Ervisha | 2010-10-22

Książka średnia. Pisana prostym wręcz banalnym językiem, nie za bardzo wciąga czytelnika. Zdecydowanie bardziej podobała mi się "Kamila" tej samej autorki. Szczerze powiedziawszy książka niezbyt udana. Możecie sobie odpuścić jej lekturę.

książek: 1941
Luna | 2011-11-07
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 07 listopada 2011

Zachęcona do poznawania twórczości p. Barańskiej przez lekturę "Kamili" sięgnęłam po książkę "Karla M.". Rozczarowałam się. Książka napisana prostym językiem, to fakt, czasem nawet można dostrzec błyskotliwe fragmenty dialogów, lecz na tym kończą się jej zalety.
Karla stwierdza, że jest za gruba i chce się odchudzić. Wpędza się tym samym w chorobę, z której ostatecznie udaje się jej wyjść. Historia może i ciekawa, jednak moim zdaniem nieudolnie napisana. Daleko jej do utworów również poruszających problem anoreksji - "W sidłach anoreksji" czy też nie mniej wstrząsającego - "Chuda". Niby temat ten sam, ale wykonanie zawodzi.

Scratched | 2011-06-25
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Według mnie książka nie należy do najlepszych. Sięgnęłam po nią gdyż "Ja, Blanka" tej samej autorki bardzo mną poruszyła. Myślałam, że z tą będzie podobnie jednak bardzo się myliłam. Problem związany z anoreksją jest za płytki, co uważam za bardzo duży minus. Książka jest bardzo monotonna. Nie zawiera żadnych zaskakujących wydarzeń wzbudzających ciekawość czytelnika.

MetalAngel | 2014-02-12
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Nie jest to moja ulubiona książka, ale muszę przyznać że jest dobra. Porusza problem odchudzania się wśród młodych dziewczyn. Jak dla mnie autorka za bardzo się skupia na wszystkim w około a nie na głównym problemie. Mimo wszystko szybko się czyta i jest to książka godna polecenia :)

Elena | 2014-05-05
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Ciekawa książka opowiadająca o dziewczynie żyjącej w cieniu pięknej siostry i bogatych koleżanek. Karla uważa się za grubą i brzydką, popada w kompleksy a w skutku tego choruje na anoreksje. Bardzo pouczająca książka, którą warto przeczytać. Polecam ;)

aagie | 2010-08-30

z pośród tych trzech książek: "Ja, Blanka", "Kamila" i "Karla M" ta ostatnia wypada najgorzej.